Magdalena Macios z brązowym medalem Mistrzostw Świata w sumo, 4 medale naszych juniorów

W dniach 21-22 lipca odbyły się na Tajwanie Mistrzostwa Świata w Sumo seniorów i juniorów. W sumie polska reprezentacja zdobyła 11 medali – 5 wywalczyli seniorzy (2 srebrne i 4 brązowe), a 6 zdobyli juniorzy – wszystkie brązowe. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS przywieźli z Tajwanu w sumie 5 medali. Magdalena Macios (ULKS Lubzina), ubiegłoroczna brązowa medalistka World Games we Wrocławiu wywalczyła brązowy medal w kategorii 65 kg. Wcześniej o medale walczyli juniorzy, spośród zawodników z klubów LZS medale wywalczyli: Adrian Gondek (LUKS Lubzina) – waga lekka,

Patrycja Dyszkiewicz (LKS Spartakus Pyrzyce) – lekka oraz drużyna męska w skład, której wchodzili: Jakub Nowakowski i Adrian Gondek (obaj LUKS Lubzina), a także drużyna kobiet z Patrycją Dyszkiewicz (LKS Spartakus Pyrzyce) i Adą Adaszek (KS Sobieski Poznań).

Kongres IFS podjął podczas mistrzostw na Tajwanie decyzję, że organizatorem MŚ w 2020 roku będzie Polska, to niewątpliwie zasługa prezesa Polskiego Związku Sumo Dariusza Rozuma.

Przypomnijmy jeszcze, że trenerem zawodników z Lubzina jest Andrzej Jedynak, a w ubiegłym roku Magdalena Macios w naszym plebiscycie „Najpopularniejszy Sportowiec Krajowego Zrzeszenia LZS w 2017 roku” zajęła 5 miejsce.