Skip to main content

9 medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów na Mistrzostwach Europy U15 i U17 w podnoszeniu ciężarów

29 lipca w Mediolanie zakończyły się Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów U15 i U17. Polscy młodzicy i juniorzy młodsi zdobyli łącznie 12 medali (3 złote, 4 srebrne i 5 brązowych). Dziewięć z tych medali zdobyli zawodnicy Zrzeszenia LZS – 3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe. W kategorii młodziczek złote medale wywalczyły: Monika Marach w kat. 58 kg z MGLKS Tarpan Mrocza/OSSM LZS (trener Adam Nurkiewicz), która uznana została najlepszą zawodniczką turnieju U-15, Karolina Kulik w kat. 63 kg z LUKS Meyer Elbląg (trener Grzegorz Rajkowski), wśród juniorek młodszych Milena Rutkowska, kat. 75 kg z CLKS Mazovia Ciechanów (trener Marek Sachmaciński). Srebrne medale zdobyli: młodziczka Maria Połka w kat. 53 kg z KS Promień Opalenica (trener Weronika Kałmucka), młodzik Igor Osuch w kat. 94 kg z LKS Horyzont Mełno (trener Zenon Osuch) i juniorka młodsza Wiktoria Wołk w kat. 58 kg z MGLKS Tarpan Mrocza/OSSM LZS (trener Sławomir Zawada). Brązowe medale wywalczyli: młodzik Miłosz Średziński w kat. 85 kg z LKS Horyzont Mełno (trener Zenon Osuch) oraz juniorki młodsze Agnieszka Rak w kat. 75 kg z LKS Znicz Biłgoraj (trener Henryk Wybranowski) i Oliwia Średzińska w kat. +75 kg z LKS Dobryszyce (trener Sebastian Ołubek).

W kategorii młodziczek startowało 5 Polek, w tym 3 z klubów zrzeszenia i wszystkie zdobyły medale, a ponadto dwie pozostałe zawodniczki – Małgorzata Myjak (KS Nowosądeczanin Muszyna, trener Grzesiak Monika) startująca w kat. 48 kg i Roksana Bukarz (GKS Andaluzja Transbed Piekary Śląskie, trener Jacek Mazur) wywalczyły brązowe medale. Brawo młodziczki!

W kategorii młodzików startowało w mistrzostwach 6 reprezentantów Polski, w tym 4 z klubów LZS, dwóch zdobyło medale, a dwaj pozostali zajęli następujące miejsca: w kat. 62 kg Patryk Barański z LKS Dobryszyce był 9 (medal srebrny w tej kategorii zdobył Konrad Łazuga z KS Budowlani Opole), a Szymon Lisiak z LKS Budowlani Nowy Tomyśl (trener Jerzy Nowak) w kat. 94 kg zajął 4 miejsce.

Wśród juniorek młodszych startowało 8 zawodniczek – wszystkie z klubów naszego Zrzeszenia – 4 z nich zdobyły medale, a pozostałe zajęły następujące miejsca: 48 kg – Klaudia Celińska-Mysław 7 miejsce (WLKS Siedlce Nowe Iganie/OSSM LZS, trener Dawid Fertykowski); 53 kg – Monika Szymanek 7 miejsce, (LKS Dobryszyce, trener Sebastian Ołubek); 63 kg –  Paulina Rutkowska 4 miejsce (CLKS Mazovia Ciechanów, trener Marek Sachmaciński); +75 kg Martyna Komorowska (6 miejsce, KS Promień Opalenica, trener Witold Dziurla).

Na mistrzostwach reprezentowało Polskę 8 juniorów młodszych, wśród nich 5 z klubów Zrzeszenia.

Żadnemu zawodnikowi z tej kategorii wiekowej nie udało się zdobyć medalu, a zawodnicy z naszych klubow zajęli następujące miejsca: 62 kg – Martin Stasik 9 miejsce (LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl, trener Jerzy Nowak); kat. 69 kg – Michał Kościuk 6 miejsce (MKS Unia Hrubieszów, trener Antoni Czerniak); kat. 77 kg – Bartosz Boncik 10 miejsce (KS Olimpijczyk Łuków, trener Robert Dołęga); kat. 85 kg – Łukasz Hyla 5 miejsce i kat. + 94 kg – Olaf Pasikowski 6 miejsce (obaj LKS Dobryszyce, trener Sebastian Ołubek).

Na zdjęciu złota medalistka Monika Marach, uznana za najlepszą zawodniczkę U15. Fot. PZPC facebook