Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w kolarstwie MTB – Orawka 2018

29 lipca odbyła się w Orawce kolejna runda ogólnopolskich zawodów MTB Puchar Szlaku Solnego 2018, tym razem kolarze i kolarki walczyli o „Puchar Wójta Gminy Jabłonka”, były to także Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS oraz Mistrzostwa Małopolski MTB. Organizatorami zawodów byli Wójt Gminy Jabłonka i Uczniowski Klub Sportowy Podwilk. W zawodach w Orawce wzięło udział 165 zawodników (w tym jedna trzecia to zawodnicy z klubów LZS), którzy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych na pięknie położonej trasie u stóp wyciągu narciarskiego.

W kategorii młodzików medalistami mistrzostw KZ LZS zostali: 1. Brajan Świder (KS Luboń Skomielna Biała), 2. Benedykt Długosz (UKS Sokół Kęty), 3. Bartłomiej Janas (UKS Grupa Kolarska „Four Bike”). W kategorii młodziczek triumfowała Kinga Żur (KS Luboń Skomielna Biała), druga była Gabriela Rudka (UKS Grupa Kolarska „Four Bike”), a trzecia Weronika Chlebek (KS Luboń Skomielna Biała).

Wśród juniorek młodszych najlepsza była Agnieszka Tylka (KS Luboń Skomielna Biała), drugie miejsce zajęła Ewa Miłek (MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy), a trzecie Sabina Wierzycka (KS Luboń Skomielna Biała). Mistrzem Zrzeszenia LZS w kategorii junior młodszy został Dawid Lenart (UKS Sokół Kęty), I wicemistrzem Jakub Musialik (MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy), II wicemistrzem Nikodem Mazur (UKS Zawojak).

Wśród juniorów kolejność medalistów była następująca: 1. Maciej Biedrończyk, 2. Jakub Orkisz (obaj (KS Luboń Skomielna Biała), 3. Patryk Piech (UKS Grupa Kolarska „Four Bike”). Wśród juniorek tytuł mistrzyni wywalczyła Maja Latawiec, druga była Julita Fira (obie KS Luboń Skomielna Biała), trzecie miejsce zajęła Ewa Dymek (UKKS Imielin Team).

Mistrzynią LZS w kategorii orliczek została Karolina Witek (LKK Start Tomaszów Mazowiecki). Wśród orlików najlepszy był Jarosław Żur (KS Luboń Skomielna Biała), drugie miejsce zajął Albert Hudyka (UKS Grupa Kolarska „Four Bike”), a trzeci był Bartosz Dziadkowiec (KS Luboń Skomielna Biała).

Klasyfikację klubową (startowało 9 klubów) wygrał KS Luboń Skomielna Biała, drugie miejsce zajął UKS Sokół Kęty, a trzecie UKS Grupa Kolarska „Four Bike”). Klasyfikację wojewódzką (swoich kolarzy miały 4 województwa) wygrało woj. małopolskie przed śląskim, łódzkim i kujawsko-pomorskim.

Puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczyli: wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak, zastępca przewodniczącego Małopolskiego Zrzeszenia LZS Jacek Kucybała, sekretarz Małopolskiego Zrzeszenia LZS Józef Regulski, sołtys wsi Orawka Józef Kwaśnica, dyrektor Pucharu Szlaku Solnego Czesław Kuczkowicz.