Pomorskie Zrzeszenie LZS tworzy swoją kadrę piłkarską rocznik 2002/2003

Inicjatywa godna naśladowania – Pomorskie Zrzeszenie LZS tworzy swoją kadrę wojewódzką piłkarzy rocznika 2002/2003. Trenerem kadry będzie Paweł Radecki. Piotr Klecha, przewodniczący LZS na Pomorzu, od przynajmniej 2 lat marzył o realizacji tego projektu. Ideę mocno wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. – Pomagamy, bo widzimy w idei tej kadry głębszy sens – mówi Maciej Kowalczuk z Departamentu Sportu UM.

Już od wiosny trener Radecki obserwował mecze rozgrywane w ramach turnieju „Piłkarska Kadra Czeka”, w których startowało ponad 800 młodych piłkarzy. Zapisywał do notesu tych, którzy zrobili na nim największe wrażenie. Na łamach „Dziennika Bałtyckiego”, który ostatnio duże pisze o LZS-ach na Pomorzu, powiedział m.in.: – Przyglądałem się dość dokładnie młodym zawodnikom z małych i bardzo małych pomorskich klubów, którzy grali w akcji „Piłkarska Kadra Czeka”. Wysyłamy zaproszenia do klubów i zawodników na pierwszą konsultację Kadry Pomorza, która jest zaplanowana na 31 lipca w Luzinie. Chcemy przedstawić chłopcom ideę tego projektu, jego harmonogram, a w sierpniu spotkać się po raz drugi na kolejnej konsultacji. Na Pomorzu jest mnóstwo zdolnych i utalentowanych piłkarsko chłopców, ale ich potencjał często jest niedostrzegany i marnowany. Projekt Kadra Pomorza LZS ma to zmienić – mówił Paweł Radecki.

Trener i organizatorzy projektu planują, że jesienią Kadra Pomorza LZS zagra dwa, trzy sparingi z klubami I i II ligi. To będzie okazja do przekonania się jaki potencjał prezentują młodzi piłkarze z małych pomorskich klubów na tle tych silniejszych.

Gratulujemy inicjatywy i na pewno jeszcze o niej napiszemy.