Dobrzeński Festyn Pokoleniowy

Trzy dni wspaniałej zabawy, turnieje piłkarskie, konkurencje rekreacyjne, dmuchańce, piana party i dużo muzyki. Tak wyglądał Dobrzeński Festyn Pokoleniowy zorganizowany w dniach 10-12 sierpnia na boisku LZS Tor Dobrzeń Wielki. Pierwszego dnia odbył się mecz towarzyski rezerw LZS TOR i LZS Kup, który zakończył się remisem 4:4. Później piłkarze, działacze i kibice spędzali razem czas przy muzyce pod namiotem. Następnego dnia pierwsza drużyna dobrzeńskiego klubu, po roku gry w klasie okręgowej, zmierzyła się w inauguracyjnym meczu IV ligi z LZS Kup. Mecz odbył się dokładnie w 92. rocznicę założenia klubu. Podopieczni Jarosława Dragucia nie spisali się i na powitanie przegrali 1:3. Przed spotkaniem kapitan TOR-u Denis Luptak odebrał puchar za czerwcowy awans do IV ligi i komplet markowych piłek. Nagrody wręczyli prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej, Tomasz Garbowski oraz członek zarządu związku, Michał Winsze. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem Vega, który przygrywał do późnej nocy.

Ostatniego dnia rozegrano dwa turnieje piłkarskie  – dla dzieci (memoriał Jerzego Szlegera) i dla pozostałych amatorów piłki nożnej (memoriał Helmuta Warzechy). Odbył się również Dobrzeński Czwórbój składający się z biegu na drewnianych nartach, wyścigu w workach, konkursu „jedenastek” i przeciągania liny. Wzięli w nim udział reprezentanci Brzezi, OSP Dobrzeń Wielki, OSP Dobrzeń Mały i Brazylii. Wygrali pierwsi z nich.

Dla najmłodszych przygotowano animacje, dmuchańce i piana party. Można było zobaczyć występy grupy cyrkowej „Cudaki” i mażoretek „Seniorita” z Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim oraz Dominiki i Janusza Żyłków.

Atrakcją dnia był jednak wzlot balonem ekipy pasjonatów baloniarstwa Fly-Consulting pod dowództwem pilota Roberta Drohomireckiego. Szczęśliwcy, którzy wylosowali bilet na wzlot mogli obejrzeć stadion i roztaczający się wokół niego widok chwilę przed zachodem słońca.

Trzydniową imprezę zakończyła zabawa taneczna rozkręcana najpierw przed DJ Rave’a, a później DJ Dee Pusha.

(woj. opolskie)