Jubileuszowy X Memoriał Aleksandra Szuberta w piłce nożnej w Łąkocinach

24 czerwca już po raz dziesiąty w Łąkocinach zorganizowano Memoriał Aleksandra Szuberta, byłego społecznika, radnego gminnego, piłkarza i współzałożyciela LZS „Ogniwo” Łąkociny. Tym razem organizatorzy postanowili przeprowadzić zawody w kategoriach dziecięcych i seniorskich. W imprezie udział wzięło dwadzieścia drużyn z powiatu ostrowskiego.

W uroczystym otwarciu imprezy udział wzięli wicestarosta ostrowski Roman Pacholczyk, który przekazał seniorom LKS „Ogniwo” Łąkociny nowe dresy, sołtys wsi Łąkociny Zenon Janas oraz przedstawiciel rodziców młodych piłkarzy „Ogniwa” Marcin Wygralak, który przekazał komplet strojów dla trampkarzy ufundowany przez anonimowego sponsora z Poznania.

Po otwarciu ruszyły rozgrywki piłkarskie, które odbywały się jednocześnie na trzech boiskach. W kategorii orlików (rocznik 2007 i młodsi) zwyciężyli piłkarze „Gorzyczanki” Gorzyce Wielkie pokonując w finale „Raszkowiankę” Raszków. Trzecie miejsce zajęła „Iskra-Prosna” Sieroszewice. Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Miłosz Szukalski z „Expresu” Lewków, a tytuł najlepszego bramkarza turnieju otrzymała Natalia Mielcarek z Sieroszewic. W turnieju młodzików (roczniki 2005-2006) zwyciężyła drużyna „Iskry-Prosny” Sieroszewice, która minimalnie pokonała w finale „Raszkowiankę”. Trzecie miejsce zajęła „Sparta” Garki. Najwięcej bramek wśród młodzików zdobył Jakub Larek z Raszkowa, a najlepszym bramkarzem wybrano Igora Tomczaka z Sieroszewic.

W turnieju seniorów udział wzięło 9 zespołów. Wygrał zespół gospodarz, drugie miejsce zajęła „Wtórkowianka”, a trzecie „Błękitni”. Najlepszym strzelcem turnieju został Michał Grzęda z „Ogniwa” Łąkociny. Puchary najlepszym drużynom wręczały wnuki Aleksandra Szuberta, Marysia i Antoś. Całą imprezę prowadził Wojciech Kryjom.

Tradycyjnie w trakcie imprezy rozegrano towarzyskie spotkanie, w którym Rodzina Szubertów zmierzyła się z reprezentacją Łąkocin. Tym razem lepsi okazali się mieszkańcy Łąkocin którzy zwyciężyli 4:2.

Impreza zorganizowana została przez LKS „Ogniwo” Łąkociny przy pomocy finansowej Powiatu Ostrowskiego, Gminy Ostrów Wielkopolski, Powiatowego Zrzeszenia LZS w Ostrowie Wlkp. oraz Stowarzyszenia „Parafiada”.