POLARGOS – Powiatowa Liga LZS w Garwolinie zakończyła sezon 2017/2018

24 czerwca 2018 roku na Orliku w Górznie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w POLARGOS – Powiatowa Liga LZS w Garwolinie w piłce nożnej na trawie w sezonie 2017/2018. Z tej okazji został rozegrany konkurs piłkarski o piłkę z meczu Polska – Kolumbia. Startowało 9 drużyn trzyosobowych. W czterech konkurencjach (poprzeczka, kubełek, siła strzału i podanie) najlepsza okazała się drużyna CPI Zawady.

POLARGOS PL LZS w Garwolinie podzielona jest na dwie ligi – w każdej występuje 10 drużyn. W sumie w obu ligach gra ok. 500 piłkarzy. W I lidze tytuł mistrzowski zdobył po raz pierwszy (a liga istnieje od 1999 roku) Piorun Lipówki. Drugie miejsce zdobył beniaminek KS Wola Starogrodzka, który przed rozgrywkami nie zaliczał się do grona faworytów. Na trzecim miejscu kolejny beniaminek – ubiegłoroczni mistrzowie II ligi – Jastrzębie Borowie.

Klasyfikację na najlepszego bramkarza I Ligi wygrał Damian Kisiel z Pioruna Lipówki. Koronę króla strzelców zdobył Piotr Dróżdż z Pioruna Lipówki. Puchar Fair Play otrzymała drużyna KS Wola Starogrodzka. Tytuł największych „brutali” Ligi  wywalczyła drużyna Orła II Unin. W sezonie 2017/2018 strzelono 463 bramki w 90 spotkaniach – średnia 5,14 bramki na mecz.

W II lidze również startowało 10 zespołów. Tytuł mistrzowski wywalczył Płomień Górki. Drugie miejsce zajął Atom Chęciny, a trzecie KS Leszczyny.

Klasyfikację na najlepszego bramkarza II Ligi wygrał Przemysław Kaczmarczyk z Atomu Chęciny. Koronę króla strzelców założył, po raz kolejny w historii, Włodek Kędziorek z Conectum Garwolin.
Puchar Fair Play zdobyła drużyna Płomienia Górki. Tytuł największych „brutali” wywalczyła drużyna Tornado Wola Rębkowska. W II lidze strzelono 469 bramek w 81 spotkaniach – średnia 5,79 bramki na mecz.

Nagrody, puchary i medale wręczali: Nina Rak – w imieniu Piotra Raka – prezesa firmy POLARGOS, Grzegorz Woźniak – poseł na sejm RP, Marek Chciałowski – starosta powiatu garwolińskiego, Kazimierz Sionek – przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Garwolinie. Rolę gospodarza pełnił Waldemar Sabak – wójt gminy Górzno.

(woj. mazowieckie)