„Polska biega w Tarchałach”

LZS Tarchalanka była już po raz czwarty organizatorem imprezy „Polska Biega w Tarchałach”, na którą składał się bieg uliczny na 10 km, nordic walking na 5 km, biegi dzieci i młodzieży (100, 500 i 1000 m). 1 lipca na trasy biegowe wybiegło niemal 300 zawodników, w tym 129 dzieci (przedszkolaki, podstawówka i gimnazjum) i było to prawie dwa razy więcej niż w ubiegłym roku. Już dziś zapraszamy wszystkich do Tarchał na jubileuszową imprezę – na pewno będzie wspaniała, postarają się o to członkowie klubu LZS Tarchalanka, który w 2019 roku będzie obchodził 70-lecie istnienia.

Najstarszym uczestnikiem imprezy był Edward Gozdowski z Ostrowa Wlkp. – rocznik 1939, a najmłodszym Wiktor Schubert z Tarchał Wielkich – z pomocą mamy Dobrusi i taty Piotra Schuberta dotarł do mety mając 11 miesięcy.

Bieg Główny wygrał Yuiry Blahodir – Ostrów Wlkp. Drugi czas miał Rafał Czarnojańczyk z Ostrowa (jak w ubiegłym roku), a trzeci był Michał Przerwa z Odolanowa. Spośród kobiet najlepsza była Izabela Wierzchowska z Kalisza, druga Olga Kazimierowa z Kalisza i trzecia Danuta Piskorowska z Wrocławia.

Najlepsi biegacze z Tarchał Wielkich to Julia Wizner i Robert Schubert. Z gminy Odolanów pierwszy był Michał Przerwa z Odolanowa, w wśród kobiet Lidia Wojtczak z Huty.

Kategorię „Niepełnosprawny” wygrał Hieronim Szczypkowski z Ostrowa Wlkp., ale uhonorowany został także Mateusz Druzga z Sośni, który biegł z synem w wózku.

W nordic walking najlepsi byli Krzysztof Matyszczak z Warszawy i Irena Szymanowska z Ostrowa.

Pośród mieszkańców Tarchał Wielkich najlepsi okazali się Jan Kolany i Elżbieta Konieczna.

W kategorii Uśmiechy (przedszkole i zerówka) startowało 66 zawodników i okazało się, że wszyscy… zwyciężyli.