Spartakiada w Sikorkach

1 lipca br. w Sikorkach odbyła się kolejna na terenie gminy Nowogard Spartakiada LZS. W rozgrywkach piłki siatkowej i piłki nożnej wzięły udział drużyny ze Słajsina, Błotna, Jenikowa, Lestkowa, Maszkowa, Wojcieszyna, Kościuszek, Szczytnik (I i II), Sikorek, Wołowca i Boguszyc.

Do rozgrywek w piłce nożnej zgłosiło się 12 drużyn. Grano systemem „każdy z każdym”. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna LZS Słajsino, drugie LZS Szczytniki II, 3 miejsce zajęła drużyna z Wojcieszyna.

Do rozgrywek piłki siatkowej zgłosiło się 10 drużyn, w pierwszym etapie drużyny losowały przeciwników, tworząc 5 par, kto przegrał odpadał. Pierwsze miejsce zajęła drużyna LZS Sikorki, drugie LZS Szczytniki, a trzecie Kościuszki.

Pamiątkowe puchary za zajęcie I, II i III miejsca wręczyła sołtys Sikorek Małgorzata Kubiak. Sędziami rozgrywek byli Maciej Krygier i Grzegorz Tandecki. Organizatorem rozgrywek w piłce nożnej i piłce siatkowej był Urząd Miejski w Nowogardzie, MGZ LZS i koła LZS oraz Rady Sołeckie Gminy Nowogard.

(woj. zachodniopomorskie)