XXV Memoriał Teodora Anioły w Szczurach

21 lipca na boisku w Szczurach rozegrany został XXV Memoriał Teodora Anioły. Organizatorem imprezy był Terenowy Klub Olimpijczyka im. Mariana Matysiaka w Wysocku Wielkim. W turnieju wystąpiło 14 drużyn w czterech kategoriach wiekowych. W turnieju głównym seniorów zwyciężyli gracze Centry Ostrów, którzy triumfowali już po raz ósmy. W finale prowadzona przez Mariusza Posadzego drużyna pokonała lokalnego rywala – Ostrovię Ostrów 1:0. Trzecie miejsca zajęła jedenastka Ogniwa Łąkociny, która pokonała Raszkowiankę Raszków 2:1. Królem strzelców tego turnieju został Daniel Kaczmarek z Ostrovii.

Trzy drużyny – Orzeł Wysocko Wielkie, Wtórkowianka Wtórek i Huragan Szczury – rywalizowały o zwycięstwo w turnieju drużyn występujących w klasie A i B. Tutaj wygrała drużyna z Wysocka Wielkiego. Gracz tej drużyny Karol Pytel został najlepszym strzelcem turnieju.

Zespół Andrzeja Kryjoma – T@AK Team okazał się najlepszy w turnieju drużyn old boys.

Odbył się również turniej dla dzieci z rocznika 2010, a startowały w nim trzy drużyny. Był to turniej typowo towarzyski, gdyż nie liczyły się wyniki, a dobra zabawa najmłodszych piłkarzy.

Gośćmi honorowymi byli dwaj znakomici w przeszłości gracze Górnika Zabrze, a mianowicie Zygmunt Anczok oraz Henryk Latocha. Oprócz piłkarzy Górnika Zabrze nagrody wręczali: Antoni Hadryś (zastępca wójta Gminy Ostrów), Henryk Kwiecień (wiceprzewodniczący Rady Gminy Ostrów), Feliks Andrzejak (radny Gminy Ostrów), Grzegorz Szubert (radny Powiatu Ostrowskiego), Jan Walkowiak (radny Gminy i Miasta Raszków), Stanisław Ratajczak (przewodniczący Rady Powiatu ZLZS), Zenon Walczak (członek Wielkopolskiego ZLZS w Poznaniu), Ryszard Dymny (sołtys wsi Wysocko Wielkie), Jolanta Stodolna (sołtys wsi Szczury), Walerian Florczyk (prezes OSP Wysocko Wielkie), Mariusz Kwiecień (członek zarządu KOZPN) oraz Wojciech Kryjom (dyrektor KS Stal Ostrów).