15 medali dla naszych kajakarzy na OMM Śląsk 2018

Na torze Malta (Poznań) w dniach 10-12 sierpnia odbyły się zawody kajakarskie w ramach OOM Śląsk 2018, które były również mistrzostwami Polski juniorów. Startowało 49 klubów z 13 województw. Zawodnicy z klubów naszego Zrzeszenia zdobyli 15 medali – 4 złote, 5 srebrnych i 6 brązowych.

Brązowy medal w K4 na 500 m juniorek młodszych zdobyła osada UMKS Zryw Wolsztyn w składzie: Marta Ścipniak, Wiktoria Nieborak, Katarzyna Skorupińska i Zuzanna Żok. W K1 na 500 m juniorek srebrny medal wywalczyła Julia Olszewska (MKS Piast Agrochem Człuchów). W K1 na 500 m juniorów młodszych najlepszy był Wojciech Pilarz (MKS Czechowice-Dziedzice), a brązowy medal zdobył Marcin Nowacki (UMKS Zryw Wolsztyn). W K4 na 1000 m juniorów młodszych brązowy medal wywalczyła osada MKS Czechowice-Dziedzice w składzie: Igor Drewniak, Dawid Janusz, Jan Paszek i Wojciech Pilarz. W K1 na 1000 m juniorów najlepszy był Damian Liskowiak (UMKS Zryw Wolsztyn). W K1 juniorek na 1000 m zwyciężyła Julia Olszewska (MKS Piast Agrochem Człuchów). W K1 na 1000 m juniorów młodszych brązowy medal zdobył Marcin Nowacki (UMKS Zryw Wolsztyn). W K1 juniorek na 200 m srebrny medal wywalczyła Julia Olszewska (MKS Piast Agrochem Człuchów). W K1 na 3000 m juniorek młodszych srebrny medal zdobyła Nikola Sita (UMKS Zryw Wolsztyn). W C2 juniorów młodszych na 5000 m srebrny medal zdobyła osada UKS Koszałek Opałek Węgorzewo w składzie: Bartosz Walnicki i Patryk Szram. W K2 juniorów młodszych na 5000 m brązowy medal wywalczyła osada MKS Czechowice-Dziedzice w składzie: Igor Drewniak, Jan Paszek. W K2 juniorów na 5000 m srebrny medal zdobyli Karol Kalikowski i Jakub Szewczak z MKS Polstyr Człuchów. Z kolei w K1 juniorów na dystansie 5000 m wygrał Damian Liskowiak UMKS Zryw Wolsztyn. W C1 juniorów na 5000 m brązowy medal wywalczył Jakub Wojciechowski (UKS Koszałek Opałek Węgorzewo).