21 medali naszych zawodników na OOM Śląsk 2018 w kolarstwie torowym

W dniach 30 lipca – 2 sierpnia na torze w Pruszkowie odbyły się zawody w kolarstwie torowym w ramach OOM Śląsk 2018, które były również mistrzostwami Polski juniorów młodszych. Rozegrano następujące konkurencje: omnium, wyścig drużynowy, sprint drużynowy oraz sprint – osobno dla kobiet i mężczyzn. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli w sumie 21 medali (8 złotych, 7 srebrnych i 6 brązowych) na 24 możliwe do zdobycia!

W wyścigu drużynowym kobiet wygrała drużyna ALKS Stal Intermax Huge Grudziądz. W wyścigu mężczyzn triumfował UKS Copernicus/SMS Toruń, srebrny medal zdobył KKS Gostyń. W sprincie drużynowym kobiet najlepszy był UKS Mróz Jedynka Kórnik (Zofia Picz i Joanna Błaszczak), srebro wywalczyła drużyna LUKS JF Duet Goleniów (Nikola Wielowska, Julia Dąbska i Wiktoria Ciszek), brązowy medal zdobyła ekipa ALKS Stal Intermax Huge Grudziądz I (Iga Wikińska i Julia Włodarczyk). W sprincie drużynowym mężczyzn mistrzem Polski został UKS Copernicus/SMS Toruń, i wicemistrzem ekipa ALKS Stal Intermax Huge Grudziądz I, a II wicemistrzem KS Społem Łódź.

W omnium wśród kobiet najlepsza była Nikola Wielowska z LUKS JF Duet Goleniów, drugie miejsce zajęła Olga Wankiewicz z UKS Copernicus Toruń, a trzecie Maja Wróblewska z UKS Ratusz Maszewo. Omnium mężczyzn wygrał Radosław Lewandowski z ALKS Stal Intermax Huge Grudziądz, drugi był Adam Woźniak UKS Copernicus/SMS Toruń, a trzeci Kacper Majewski z KKS Gostyń. W sprincie kobiet triumfowała Nikola Wielowska (LUKS JF Duet Goleniów), druga była Zofia Picz (UKS Mróz Jedynka Kórnik), a trzecia Sylwia Kulczyk (ALKS Stal Intermax Huge Grudziądz). W sprincie mężczyzn mistrzem Polski został Szymon Wellens (ALKS Stal Intermax Huge Grudziądz), I wicemistrzem Bartosz Rutkowski (UKS Copernicus/SMS Toruń), a II wicemistrzem Tomasz Grzesiak (LUKS Trójka Piaseczno).