22 medale zdobyli nasi szachiści na MP w szachach szybkich i błyskawicznych juniorów

W dniach 10-12 sierpnia 2018 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, czyli zawodników w Kategoriach wiekowych C08, C10, C12, C14, C16 i C18 (osobne dla dziewcząt i chłopców). Startowało blisko 1000 zawodników. Szachiści z klubów naszego Zrzeszenia zdobyli 22 medale.

Organizatorem mistrzostw na zlecenie PZSzach był Dolnośląski Związek Szachowy. Dyrektorem zawodów był Piotr Klukiewicz, a sędzią głównym Aleksander Sokólski. Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz objął mistrzostwa Patronatem Honorowym.

W szachach szybkich w kategorii C12 złoty medal zdobył Jakub Chyży z LKSz GCKIP Czarna, brązowy Iwo Karolczuk z MUKS Stoczek 45 Białystok, złoto w kategorii C16 zdobył Jakub Kosakowski MUKS Stoczek 45 Białystok, brąz Antoni Kozak LKSz GCKIP Czarna. Wśród dziewcząt złoty medal w D10 zdobyła Klara Szczotka MUKS Stoczek 45 Białystok, w D12 złoto dla Martyny Starosty z UKS Rodło Opole, również złoto dla Martyny Wikar z LKSz GCKIP Czarna w D14, srebro zdobyła w kategorii D16 WFM Michalina Rudzińska z KSz. Hańcza Suwałki, a w kategorii D18 – złoto WFM Julia Antolak z GKSz Solny Grzybowo, a srebro WIM Oliwia Kiołbasa MUKS Stoczek 45 Białystok.

W szachach błyskawicznych w kategorii C10 brązowy medal zdobył Jan Król z MUKS Stoczek 45 Białystok, w kategorii C12 kolejny złoty medal dla Jakuba Chyży z LKSz GCKIP Czarna i srebrny dla Iwo Karolczuka z MUKS Stoczek 45 Białystok, w C18 brązowy medal zdobył Szymon Walter UKS 21 Podlesie Katowice. Wśród dziewcząt w szachach błyskawicznych w kategorii C8 srebrny medal wywalczyła Blanka Polakiewicz UKS Czarny Koń Olkusz, w D10 drugi medal zdobyła Klara Szczotka MUKS Stoczek 45 Białystok, w kategorii D12 złoty medal wywalczyła Zuzanna Arciszewska z MUKS Stoczek 45 Białystok, a srebrny (to drugi jej medal) Martyna Starosta z UKS Rodło Opole, D14 drugi złoty medal dla Martyny Wikar z LKSz GCKIP Czarna, w kategorii D16 srebrny medal dla Wiktorii Sowy UKS Rodło Opole. W D18 odwrotna kolejność na dwóch pierwszych miejscach niż w szachach szybkich – złoto dla Oliwii Kiołbasy, srebro dla Julii Antolak.