9 medali zdobyli zawodnicy z klubów Zrzeszeni na MŚ w kolarstwie torowym juniorów

Na Mistrzostwa Świata Juniorów  w kolarstwie torowym, które odbyły się w Aigle (Szwajcaria) w dniach 15-19 sierpnia pojechała 17-osobowa ekipa – 8 juniorek i 9 juniorów – w tym 14 sportowców to zawodnicy z klubów naszego Zrzeszenia. Przywieźli oni 9 medali. Warto zapamiętać te nazwiska, bo to przyszłość polskiego kolarstwa.

Cezary Łączkowski (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team) zdobył złoty medal i założył tęczową koszulkę mistrza świata juniorów w sprincie indywidualnym. Wicemistrzynią świata w scratchu i brązową medalistką w omnium została Marta Jaskulska (BCM Nowatex Ziemia Darłowska). Srebrny medal w sprincie drużynowym zdobyli Oskar Filipczak (GK Piast Szczecin), Cezary Łączkowski i Bartosz Kucharski (GKK Opty-Mazowsze Grodzisk Mazowiecki). Brązowy medal w sprincie drużynowym juniorek wywalczyły Nikola Sibiak i Nikola Seremak (obie BCM Nowatex Ziemia Darłowska), Nikola Sibiak zdobyła też srebrny medal w keirnie i brązowy medal w sprincie. Wicemistrzem świata w scratchu i wyścigu punktowym został Filip Prokopyszyn (LKS Trasa Zielona Góra).