Oliwia Kiołbasa wicemistrzynią Europy U18 w szachach

W dniach 19-30.08.2018 w Rydze (Łotwa) odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w szachach. Polska reprezentowana była przez 70 zawodników i była trzecią najliczniejszą reprezentacją (po Rosji – 150 zawodników i Łotwie 103 zawodników). O tytuły mistrzowskie walczono w kategoriach wiekowych U8, U10, U12, U14, U16 i U18. Wielu zawodników z naszej reprezentacji miało szanse walki o medal – zdobyła go jednak tylko Oliwia Kiołbasa zawodniczka MUKS Stoczek 45 Białystok. Oliwia nie przegrała żadnej z 9 partii i mistrzostwa ukończyła z wynikiem 7 punktów. Trenerem Oliwii na Mistrzostwach był arcymistrz Robert Kempiński. Przypomnijmy, że niespełna miesiąc wcześniej Oliwia wraz z Julią Antolak (GKSz Solny Grzybowo) zdobyły tytuł drużynowych mistrzyń Europy U18.

Najlepiej z pozostałych szachistów z klubów Zrzeszenie LZS spisała się Martyna Wikar z LKSz GCKiP Czarna, która w kategorii U14 zajęła 5 miejsce, jej kolega klubowy Jakub Chyży w U12 zajął 8 miejsce, a Oskar Ogłaza z UKS Rodło Opole w U14 był 9.

Oliwia Kiołbasa, Martyna Wikar i Jakub Chyży to szachiści którzy grali w naszym Turnieju o „Złotą Wieżę” i zdobywali w niej medale.