Choszczno – stolicą polskiego kajak polo

W dniach 31 sierpnia – 2 września 2018 w Choszcznie odbyły się 21. Mistrzostwa Polski seniorów w kajak polo i Ogólnopolski Turniej Młodzików. Bezpośrednim organizatorem imprezy był klub LUKS „Wodniak” Choszczno, wspierany przez Starostwo Powiatowe w Choszcznie, Gminę Choszczno i Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Gospodarze doskonale przygotowali się do zawodów. Mecze rozgrywane były jednocześnie na trzech profesjonalnych boiskach. Kibice oglądali zawody z zadaszonych trybun, a rozgrywki i bieżące wyniki można było dodatkowo oglądać na specjalnym, ustawionym obok boisk i trybun, telebimie.

Mistrzostwom towarzyszyły: IV Turystyczno-Przyrodniczy Maraton Kajakowy Drawa 2018 na dystansie 30 km i I Rodzinny Półmaraton na rzece Drawie – dystans 14 km. W organizacji tej imprezy Lokalną Organizację Turystyczną „Wokół Drawy”, wspierała Gmina Drawno i burmistrz Andrzej Chmielewski, a kajakarze pokonywali dystans na terenie unikatowego Drawieńskiego Parku Narodowego. Łącznie, w Mistrzostwach Polski oraz towarzyszących kajakowych maratonach uczestniczyło ponad 300 kajakarzy z całej Polski.

W kategorii seniorów mistrzem Polski został MOSW Choszczno II, srebro dla MOSW Choszczno I (po zaciętej, bratobójczej walce, którą rozstrzygnęła „złota bramka” w dogrywce), brąz wywalczyła ekipa UKS Set Kaniów. Wśród seniorek triumfowały zawodniczki z Kaniowa, srebro dla MOSW Choszczno, brąz dla Powiśla Warszawa.

W kategorii młodzików kolejność była następująca: 1. MOSW Choszczno, 2. Powiśle Warszawa, 3. LUKS Kwisa Leśna.

Zmagania zawodników obserwowali m.in. burmistrz Choszczna Robert Adamczyk, starosta choszczeński Wioletta Kaszak oraz liczne rzesze miejscowych i przyjezdnych kibiców.

Fot. Powiat Choszczeński