Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w zapasach kobiet – Piotrków Trybunalski 2018

W dniach 7-9 września w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w zapasach kobiet. Startowało w nim 130 zawodniczek z 33 klubów. O medale walczyły młodziczki, kadetki i zapaśniczki kategorii młodzieżowej. Na matach hali Relax pojawiło się wiele zawodniczek najlepszych w swoich kategoriach w kraju. Organizatorem mistrzostw było Krajowe Zrzeszenie LZS i AKS Piotrków Trybunalski, współorganizatorami: Łódzkie Zrzeszenie LZS, Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim i Urząd Miasta Piotrków Trybunalski. Mistrzostwa dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki. Mistrzostwa otworzył wiceprzewodniczący Krajowego Zrzeszenia LZS Marek Mazur.

W kategorii młodziczek wystartowało 57 zawodniczek. Klasyfikację klubową wygrał AKS Piotrków Trybunalski przed ZKS Koszalin i LKS Znicz Chęciny. Stoczono 73 walki, a najlepiej obsadzone wagi to: 50 kg – 10 zawodniczek i 54 kg – 9 zawodniczek.

Mistrzyniami Zrzeszenia LZS wśród młodziczek zostały: 33 kg Paulina Kępowicz (ULKS Guliwer Kielce), 36 kg Maja Majdańska (MLKS Agros Żary), 39 kg Natalia Gwóźdź (MKS Czarni Połaniec), 42 kg Joanna Samsonowicz (ZKS Koszalin), 46 kg Nikola Drozdek (MLKS Agros Żary), 50 kg Oliwia Dąbrowska (AKS Białogard), 54 kg Regina Watras (ZTS Sokół Lublin), 58 kg Karolina Domaszuk (LUKS Amator Juchnowiec), 62 kg Weronika Dyszkiewicz (LKS Spartakus Pyrzyce), 66 kg Patrycja Piotrowska (UKS w Zalesiu – Łuków Zalesie).

Wicemistrzyniami w kategorii młodziczek zostały: 33 kg Wiktoria Huk (LKS Znicz Chęciny), 36 kg Julia Dolna (AKS Piotrków Trybunalski), 39 kg Oliwia Miernik (LKS Znicz Chęciny), 42 kg Wiktoria Błoch (ZKS Koszalin), 46 kg Martyna Łuszczyńska (ZKS Koszalin), 50 kg Wiktoria Płaczkowska (ULKS Guliwer Kielce), 54 kg Natalia Radzio (MLKS Wisła Świecie), 58 kg Alicja Nowosad (ULKS Olimpijczyk Chełm), 62 kg Magdalena Stec (MGLKS Wiatr Wołów), 66 kg Wiktoria Badek (AKS Piotrków Trybunalski).

Brązowe medale w kategorii młodziczek wywalczyły: 36 kg Julia Jaworska (ULKS Olimpijczyk Chełm) i Kinga Iznerowicz (AKS Piotrków Tryb.), 42 kg Kinga Jaroniek i Wiktoria Jaroniek (obie AKS Piotrków Tryb.), 46 kg Nikola Wiśniewska (AKS Białogard) i Agnieszka Iwan (KS Agros Zamość), 50 kg Karina Dolna (AKS Piotrków Tryb.) i Maria Szkudlarek (MLUKS Karlino), 54 kg Katarzyna Kosińska (AKS Piotrków Tryb.) i Katarzyna Iwaniuk (ULKS Olimpijczyk Chełm), 58 kg Wiktoria Chołodowska (ZTS Sokół Lublin) i Paulina Kucharczyk (LKS Feniks Pesta Stargard), 62 kg Klaudia Michalak (ZTS Sokół Lublin), 66 kg Wioletta Wesołowska (MLKUS Gwiazda Szczuczyn) i Anna Jakubowska (LKS Znicz Chęciny).

W kategorii kadetka startowały 53 zawodniczki. Stoczono 71 walk, a najlepiej obsadzone wagi to: 57 kg – 11 zapaśniczek i 61 kg – 9 zawodniczek. Klasyfikację klubową wygrał AKS Piotrków Trybunalski przed LUKS Suples Kraśnik i MLUKS Karlino.

Mistrzyniami Krajowego Zrzeszenia LZS wśród kadetek zostały: 43 kg Klaudia Zalewska (MLKS Wisła Świecie), 46 kg Nikoletta Szewczuk (AKS Piotrków Tryb.), 49 kg Monika Martyna Borowska (UAKS Podlasie Białystok), 53 kg Marika Trela (ULKS Gryf Wojnowo), 57 kg Julia Nowicka (AKS Białogard), 61 kg Sylwia Martyka (MULKS Junior Dzierżoniów), 65 kg Amelia Kuraszewska (Husaria Fight Team Kozielice), 69 kg Karolina Kozłowska (UKS Iron Bulls Bielawa), 73 kg Agata Ćwikła (LUKS Suples Kraśnik).

Tytuły wicemistrzyń wywalczyły: 46 kg Donata Oleksik (MLUKS Karlino), 49 kg Nikola Dytrych (AKS Piotrków Tryb.), 53 kg Zuzanna Wojda (MLUKS Karlino), 57 kg Olimpia Łosyk (UKS Iron Bulls Bielawa), 61 kg Eryka Wizjan (Husaria Fight team Kozielice), 65 kg Joanna Barabas (MKS Cement Gryf Chełm), 69 kg Patrycja Wochna (AKS Piotrków Tryb.), 73 kg Katsiaryna Shevel (UAKS Podlasie Białystok).

Brązowe medale zdobyły: 46 kg Alicja Przekota (MKS Czarni Połaniec), 49 kg Olwia Charchalis (MLKS Agros Żary) i Wioleta Giers (MKS Cement Gryf Chełm), 53 kg Julia Kabała (LKS Znicz Chęciny) i Nikola Oleksik (MLUKS Karlino), 57 kg Aleksandra Skudlara (AKS Piotrków Tryb.) i Andżelika Dąbrowska (MLUKS Karlino), 61 kg daniela Tkachuk (LUKS Suples Kraśnik) i Kinga Górecka (ULKS Gryf Wojnowo), 65 kg Dominika Jaroszewska (AKS Piotrków Tryb.) i Aleksandra Strzelczyk (ZKS Koszalin), 69 kg Zuzanna Gibalska (LKS Znicz Chęciny) i Julia Łochowska (LUKS Suples Kraśnik), 73 kg Zuzanna Wólczyńska (LUKS Suples Kraśnik).

Najmniej zawodniczek, bo tylko 23, startowało w kategorii młodzieżowej. Stoczono 22 walki. Klasyfikację klubową wygrał MKS Cement Gryf Chełm przed LUKS Suples Kraśnik i WLKS Siedlce.

W trzech kategoriach wagowych zawodniczki zdobyły tytuły bez walki – 53 kg Weronika Ryło (KS Agros Zamość), 72 kg Weronika Karyś (LKS Znicz Chęciny) i 76 kg Ewelina Kaczyńska (LUKS Warmia Lidzbark Warmiński).

Mistrzyniami Krajowego Zrzeszenia LZS w pozostałych kategoriach wagowych zostały: 50 kg Dominika Szynkowska (WLKS Siedlce), 55 kg Aleksandra Łysomirska (MKS Cement Gryf Chełm), 57 kg Patrycja Gil (LUKS Suples Kraśnik), 59 kg Paulina Martyka (MULKS Junior Dzierżoniów), 62 kg Kamila Słomka (MLKS Wisła Świecie), 65 kg Magdalena Kisielińska (WLKS Siedlce), 68 kg Karina Konarska (MKS Cement Gryf Chełm).

Tytuły wicemistrzyń wywalczyły: 50 kg Alicja Piersa (MKS Cement Gryf Chełm), 55 kg Klaudia Polak (LUKS Suples Kraśnik), 57 kg Renata Nieściór (MKS Cement Gryf Chełm), 59 kg Weronika Kiszka (LKS Feniks Pesta Stargard), 62 kg Natalia Rączka (LKS Znicz Chęciny), 65 kg Aleksandra Wólczyńska (LUKS Suples Kraśnik), 68 kg Oktawia Skraińska (ZTS Sokół Lublin).

Brązowe medale zdobyły: 50 kg Natalia Stanek (KS Agros Zamość) i Magda Błaszczyszyn (UKS Iron Bulls Bielawa), 55 kg Daria Pyżewska (MLKS Wisła Świecie), 57 kg Karolina Gackowska (ULKS Gryf Wojnowo), 65 kg Patrycja Dudek (MKS Cement gryf Chełm).