Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Łucznictwie – Żywiec 2018

W dniach 1-2 września w Żywcu odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Łucznictwie. O tytuły mistrzowskie walczyli juniorzy młodsi, juniorzy i młodzieżowcy. Na torach łuczniczych w Żywcu zmierzyło się prawie 140 zawodników z 19 klubów. Młodzieżowcy i juniorzy czterokrotnie strzelali do tarczy na odległość 70 m, a juniorzy młodsi na 60 m  – liczył się najlepszy wynik 2×70 lub 2×60. Z kolei o medalach w konkurencji drużynowej decydował wynik trzech najlepszych łuczników. Organizatorem mistrzostw było Krajowe Zrzeszenie LZS, a bezpośrednim wykonawcom LKS Łucznik Żywiec i Śląskie Wojewódzkie Zrzeszenie LZS. Mistrzostwa dofinansowało MSiT. Przypominamy, że LKS Łucznik Żywiec obchodzi w tym roku 35-lecie swojego istnienia. Punktację klubową wygrał gospodarz – LKS Łucznik Żywiec przed GLKS Unia Pielgrzymka i KS Społem Łódź.

Mistrzynią Zrzeszenia LZS wśród kobiet U-23 została Olena Onufryczuk (LKS Łucznik Żywiec), srebrny medal wywalczyła jej koleżanka klubowa Sylwia Zyzańska, brązowy medal zdobyła Karolina Farasiewicz (KS Obuwnik Prudnik). Wśród młodzieżowców najlepszy był Michał Basiuras z KS Społem Łódź, srebrny medal zdobył jego kolega klubowy Marek Szafran, a brązowy łucznik GLKS Unia Pielgrzymka Adam Jurzak.

Bardzo zacięty był pojedynek juniorek – złoty medal wywalczyła Karolina Jurasz z LKS Łucznik Żywiec, która zaledwie 1 punktem pokonała Maję Wierzchowską z GLKS Unia Pielgrzymka. Brązowy medal zdobyła Agata Osuch UKS Tramp Jarosław. Wśród juniorów tytuł mistrza LZS zdobył Oskar Kasprowski z LKS Łucznik Żywiec, drugi był Antoni Kozłowski z UKS Talent Wrocław, a trzeci Szymon Kurowski z LKS Łucznik Żywiec.

Wśród juniorek młodszych o tytule mistrzowskim również zaważył jeden punkt – wygrała Tatiana Sobko z LKS Łucznik Żywiec przed Pauliną Pintak z KS Obuwnik Prudnik, trzecie miejsce zajęła Weronika Goclon UKS Talent Wrocław. Wśród juniorów młodszych z dużą przewagą triumfował Miłosz Chojecki z GLKS Unia Pielgrzymka, drugi był Mateusz Szumowski z KŁ Chrobry Głuchołay, a trzeci Oskar Boguń z Sokole Oko Zawadka.

W kategorii młodzieżowej wśród kobiet najlepsza była drużyna LKS Łucznik Żywiec, drugie miejsce zajął KS Obuwnik Prudnik, a trzecie KS Społem Łódź. Wśród młodzieżowców wygrała drużyna KS ROKiS Radzymin. Najlepszą drużynę juniorek miała GLKS Unia Pielgrzymka, wśród juniorów kolejność była następująca: LKS Łucznik Żywiec, KS Agros Zamość i KS Społem Łódź. Wśród juniorek młodszych również najlepsze okazały się zawodniczki LKS Łucznik Żywiec, które wyprzedziły UKS Talent Wrocław i UKS Tramp Jarosław. Wśród juniorów młodszych triumfowali łucznicy UKS Talent Wrocław, drugie miejsce dla KS Agros Zamość, a trzecie LKS Łucznik Żywiec.