Dolnośląski Finał Jesiennych Biegów Przełajowych LZS

27 września w Krzyżowej odbył się V Międzypokoleniowy Otwarty Przełajowy Bieg Pojednania „Rodzina bez przemocy” i jednocześnie Dolnośląski Finał Jesiennych Biegów Przełajowych LZS.

Tegoroczna edycja biegu była związana z uczczeniem 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz upamiętnieniem pojednania polsko-niemieckiego. W biegu wystartowało łącznie 506 zawodników i zawodniczek w 16 kategoriach wiekowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulko oraz posiłek. Pierwsze szóstki w każdej kategorii zostały uhonorowane statuetkami i dyplomami a pierwsze trójki dodatkowo medalami i upominkami rzeczowymi ufundowanymi przez sponsorów.

W punktacji gmin (sklasyfikowano 23 gminy) zwyciężyła Swidnica przed Oławą i Lwówkiem Śląskim, w punktacji powiatów (sklasyfikowano ich 12) wygrał powiat świdnicki przed lwóweckim i oławskim.

Organizatorami imprezy byli: Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Gmina Świdnica, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy, Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we Wrocławiu, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy, Gminny Ludowy Klub Sportowy w Świdnicy, Gminny Zespół Oświaty w Świdnicy.

(woj. dolnośląskie, fot. Artur Ciachowski, swidnica24.pl)