26 medali naszych zawodników na Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym par i drużyn

W dniach 6-7 października w Golczewie odbyły się Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym par i drużyn. O medale walczyli juniorzy młodsi, juniorzy i elita. Zawodnicy i zawodniczki z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli na nich łącznie 8 medali. Wywalczyli je głównie w młodszych kategoriach wiekowych, w elicie i U23 triumfowali kolarze z zawodowych grup kolarskich, i nie zabrakło w nich wychowanków w naszych klubów. Mistrzostwa na zlecenie Polskiego Związku Kolarskiego zorganizowali LKS baszta Golczewo i Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk w partnerstwie z Zachodniopomorską Federacją Sportu, Zachodniopomorskim Zrzeszeniem LZS, Zachodniopomorskim Urzędem Marszałkowskim i Zachodniopomorskim Związkiem Kolarskim.

W jeździe na czas dwójkami na dystansie 10 km w kategorii juniorka młodsza złoty medal wywalczyły Tamara Szalińska i Maja Wróblewska z UKS Ratusz Maszewo, brązowy medal zdobyły Wiktoria Milda i Iga Wiklińska z ALKS Stal Intermax Houge Grudziądz. W kategorii juniorów młodszych wszystkie medal zdobyli zawodnicy z naszych klubów. Złoto wywalczyli Kacper Majewski i Tobiasz Zaremba z KKS Gostyń, srebro dla ich kolegów klubowych Radosława Frątczaka i Adama Woźniaka, brązowy medal zawisł na szyjach Kacpra Gieryka i Radosława Lewandowskiego z ALKS Stal Intermax Houge Grudziądz. Juniorzy młodsi ścigali się na 15 km.

Juniorki również przemierzały 15 km trasę. Złoty medal zdobyły Paulina Pastuszek i Kamila Pastuszek z TKK Pacific Nestle Fitness, a brązowy medal wywalczyły Dominika Włodarczyk i Marta Glapa z MLKS Wieluń. Juniorzy mieli do przejechania 20 km. Srebrny medal zdobyli Mikołaj Kawa i Dawid Kuderczak z KLTC Konin, a brązowy Karol Wawrzyniak i Adrian Marzec z TKK Pacific Nestle Fitness.

W jeździe na czas par w kategorii elita odbył się wyścig open. Tytuły mistrzyń — Monika Brzeźna/Katarzyna Wilkos i wicemistrzyń Polski — Marta Lach i Aurela Nerlo (także mistrzynie U23) zdobyły zawodniczki z Mat Atom Deweloper, wszystkie cztery w przeszłości były zawodniczkami klubów Zrzeszenia LZS. Brązowy medal wywalczyły Karolina Karasiewicz i Magdalena Sadłecka z TKK Pacific Nestle Fitness. Srebrny medal w kategorii U23 zdobyły Daria i Wiktoria Pikulik z KK BCM Nowatex Ziemia Darłowska, a brązowy Weronika Humelt i Nikol Płosaj z UKS Mróz Jedynka Kórnik.

W kategorii elita mężczyzn wszystkie medale zdobyli zawodnicy z zespołów zawodowych.

W jeździe na czas drużyn brązowy medal wśród juniorek młodszych, które miały do przejechania 22 km, zdobyła ekipa ALKS Stal Intermax Houge Grudziądz — Wiktoria Milda, Iga Wiklińska, Sylwia Kulczyk, Julia Włodarczyk. Wśród juniorów młodszych cele podium dla kolarzy z naszych klubów — złoty medal UKS Copernicus SMS Toruń — Radosław Frątczak, Adam Woźniak, Mateusz Sawicki, Igor Sęk, srebrny KKS Gostyń — Kacper Majewski, Tobiasz Zaremba, Jakaub Piechocki, Piotr Wiśniewicz, brązowy ALKS Stal Intermax Houge Grudziądz — Kacper Gieryk, Radosław Lewandowski, Przemysław Deregowski, Sebastian Kubacki.

W kategorii juniorek wystartowały tylko dwie drużyny — pierwsze miejsce zajął LKS Atom Boxmet Dzierżowniów — Małgorzata Dąbrowska, Marianna Kolinko, Wiktoria Zborowska i Sara Tonder, srebro dla MLKS Wieluń — Dominika Włodarczyk, Marta Glapa, Katarzyna Jajczak i Sandra Bralińska. Wśród juniorów triumfowała drużyna UKS Copernicus/SMS Toruń — Kacper Walkowiak, Michał Gałka, Filip Biernacki i Paweł Kasprzyk, srebrny medal zdobyła drużyna KLTC Konin — Konrad Sosiński, Dawid Kuderczak, Mikołaj Kawa i Michał Markowski. Startowało 9 drużyn.

W elicie kobiet srebrny medal zdobyły zawodniczki TKK Pacific Nestle Fitness — Nikola Różyńska, Karolina Kumięga, Karolina Karasiewicz i Magdalena Sadłecka, brązowy ekipa UKS Mróz Jedynka Kórnik — Weronika Humelt, Nikol Płosaj, Karolina Lipiejko i Monika Garczewska, które także wywalczyły złoto w kategorii U23, druga drużyna tego klubu wywalczyła też brąz w kategorii U23. W kategorii open mężczyzn srebrny medal dla drużyny KS Pogoń Mostostal Puławy — Bartłomiej Proć, Piotr Pękala, Maciej Kwiatkowski i Daniel Staniszewski, brązowy dla drużyny KK Tarnovia Tarnowo Podgórne — Jan Łamaszewski, Dawid Burczak, Wojciech Bystrzycki i Mateusz Kostański.