37 medali zdobyli nasi młodzicy na Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów

W dniach 4-7 października w Hali Sportowej im. Ireneusza Palińskiego w Ciechanowie odbyła się ostatnia w tym roku impreza mistrzowska w podnoszeniu ciężarów. O medale mistrzostw kraju walczyli młodzicy i młodziczki (U15). Na pomoście rywalizowało ponad 200 młodych sportowców. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli łącznie 37 medali — 20 młodziczki (8 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych) i 17 młodzicy (5 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych). Najlepszą zawodniczką imprezy została Monika Marach (MGLKS Tarpan Mrocza), wśród chłopców Igor Osuch (LKS Horyzont Mełno.

W kat. 44 kg wygrała Oliwia Drzazga (UMLKS Radomsko), srebro dla Oliwii Przybył (LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl), brąz dla Niny Poniatowskiej z LSSS Start Maków Mazowiecki. Startowało 6 zawodniczek.

W kat. 48 kg na podium stanęły również trzy zawodniczki z naszych klubów — złoto Patrycja Górna (LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl), srebro dla Rozalia Kokot (KS Promień Opalenica) a brąz dla Noeli Syjud (AKS Myślibórz). Startowało 13 zawodniczek.

W kat. 53 kg mistrzynią kraju została Zuzanna Połka (KS Promień Opalenica), a brązowy medal wywalczyła Natalia Górniak (MKS Unia Hrubieszów). Startowało 9 zawodniczek.

W kategorii 58 kg tytuł wywalczyła aktualna mistrzyni Europy U15 w kat. 63 kg z Mediolanu Karolina Kulik (LUKS Meyer Elbląg), drugie miejsce dla srebrnej z Mediolanu w kat. 53 kg Marii Połki (KS Promień Opalenica). Startowało 10 zawodniczek. Warto wspomnieć, że 5 miejsce w tej wadze zajęła córka 4-krotnego mistrza świata i brązowego medalisty olimpijskiego z Pekinu Marcina Dołęgi Martyna.

Monika Marach (MGLKS Tarpan Mrocza) najlepsza sztangistka Europy do lat 15, w Ciechanowie wystartowała w kat. 63 kg. A więc wyżej niż w Mediolanie, gdy w złotym stylu wygrywała i biła rekordy Europy. W Ciechanowie za to były jej udziałem rekordy Polski do lat 15. Rwanie 81 kg, podrzut – 93 kg, dwubój – 174 kg. Monika Marach w ten sposób została rekordzistką Polski U15 w trzech kategoriach wagowych — 53 kg, 58 kg i 63 kg!!! Brąz wywalczyła Daria Dyndał (AKS Myślibórz). Startowało 12 zawodniczek.

W kat. 69 kg górą Dolny Śląsk! Złoto i srebro dla zawodniczek klubu LKS Polwica Wierzbno! Wygrała Zuzanna Protokowicz 132 kg przed Julią Pikulską 131 kg.

W kat. 75 kg wygrała siostra aktualnej mistrzyni kraju seniorek, członkini Klubu 100 MSiT Magdaleny Karolak —  Maria (KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki), która biła rekordy kraju U15 i zakończyła na 68 kg w rwaniu oraz 147 kg w dwuboju. W podrzucie miała 79 kg. Srebro wywalczyła Oliwia Świec (HKS Szopienice), brąz przypadł Nikoli Zalewskiej (AKS Myślibórz). Startowały 4 zawodniczki.

W wadze +75 kg też było rekordowo. Wiktoria Grochowska z Klimatu Łapy wywalczyła tytuł mistrzyni Polski bijąc rekordy w rwaniu 71 kg, podrzucie —  83 kg i dwuboju – 154 kg. Srebro w tej wadze dla Martyny Narewki (UOLKA Ostrów Maz.), brąz dla Dominiki Najdowskiej (MGLKS Tarpan Mrocza). Startowało 9 zawodniczek.

W kategorii 45 kg młodzików wszystkie medale dla zawodników z klubów Zrzeszenia LZS. Złoto wywalczył Mikołaj Paterek (MLKS Krajna Sępolno Krajeńskie), srebro zdobył Konrad Możdżonek (TS Nida Nidzica), a brąz Karol Słowik (MLKS Lechia Sędziszów Młp.). Startowało 11 zawodników.

W kategorii 50 kg całe podium również dla naszych zawodników. Mistrzem kraju został Hubert Pietrzak (TS Nida Nidzica), srebrny medal wywalczył Łukasz Bogusz (GCK Kobylany), a brązowy Michał Zrol (MULKS Zirve Terespol). Startowało 13 zawodników.

W niezwykle mocno obsadzonej kategorii 56 kg (startowało 20 zawodników) mistrzem Polski został Marcin Wiatrowicz (MGLKS Tarpan Mrocza), a brązowy medal zdobył Bartosz Burski (TS Nida Nidzica).

W kategorii 62 kg srebrny medal wywalczył Patryk Barański (LKS Dobryszcye) — startowało 19 zawodników. W kat. 69 kg brązowy medal zdobył Paweł Złotkowski (UOLKA Ostrów Maz.). Srebrny medal w kat. 77 kg wywalczył Marcin Szlachta (LKS Znicz Biłgoraj).

W kategorii 85 kg bezkonkurencyjny był Miłosz Średziński (LKS Horyzont Mełno), który jako jedyny przekroczył 200 kg w dwuboju — uzyskał 230 kg i srebrnego medalistę Miłosza Wawrzyszcza (LSSS Start Maków Mazowiecki) pokonał aż o 42 kg. Brązowy medal zdobył Kacper Grabowski (Olimpijczyk Łuków). Startowało 10 zawodników.

W kategorii +85 kg całe podium dla zawodników z naszych klubów. Złoty medal wywalczył Igor Osuch (LKS Horyzont Mełno), bijąc rekordy Polski w podrzucie i dwuboju. Srebrny medal zdobył  Szymon Lisiak (LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl), a brązowy Cezary Portka (LKS Znicz Biłgoraj). Startowało 20 zawodników.

Fot. PZPC Facebook