71 medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów w Mistrzostwach Polski w kolarstwie torowym elity oraz juniorów młodszych w konkurencjach nieolimpijskich

W dniach 11-14 października na torze w Pruszkowie odbyły się Mistrzostwach Polski w kolarstwie torowym elity oraz juniorów młodszych w konkurencjach nieolimpijskich. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli w nich łącznie 71 medali — 50 elita (23 mężczyźni i 27 kobiety), w tym 15 złotych, 18 srebrnych i 17 brązowych i 21 juniorzy młodsi (9 mężczyźni i 12 kobiety), w tym 8 złotych, 6 srebrnych i 7 brązowych. Zawodniczki i zawodnicy w kategorii elita startowali w 11 konkurencjach (kobiety i mężczyźni), w kategorii junior młodszy w 4 konkurencjach nieolimpijskich (500 m, scratch, wyścig punktowy i wyścig eliminacyjny).

W sprincie drużynowym mężczyzn złoty medal zdobyła ekipa ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz 1, brązowy wywalczyli kolarze z UKS Copernicus/SMS Toruń. W wyścigu drużynowym najlepsi byli kolarze GKS Cartusia Kartuzy, srebro zdobyli zawodnicy z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, a brąz KS Pogoń Mostostal Puławy. W wyścigu na dochodzenie (4 km) srebrny medal wywalczył Adrian Kaiser z GKS Cartusia Kartuzy. W scratchu złoto zdobył Adrian Tekliński z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, brąz dla Damiana Sławka z GKS Cartusia Kartuzy. W sprincie złoty medal dla Mateusza Rudyka, srebro dla Rafała Sarneckiego — obaj ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. W wyścigu eliminacyjnym srebro zdobył Damian Sławek z GKS Cartusia Kartuzy, a brąz Adrian Tekliński z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. Z kolei w keirnie dwa medale dla zawodników ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz — złoto Krzysztof Maksel, srebro Mateusz Lipa. W madisonie mogli startować w parze zawodnicy z różnych klubów — złoty medal zdobyli Szymon Krawczyk z Voster Ats Team i Damian Sławek z GKS Cartusia Kartuzy, srebro dla Adriana Teklińskiego i Mateusza Rudyka z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, brąz dla Wojciecha Pszczolarskiego z Pardus Tufo Prostojov i Daniela Staniszewskiego z KS Pogoń Mostostal Puławy. W wyścigu punktowym srebrny medal wywalczył Bartosz Rudyk z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, a brązowy Daniel Staniszewski z KS Pogoń Mostostal Puławy. W wyścigu na 1 km srebrny medal zdobył Adrian Kaiser z GKS Cartusia Kartuzy, a brązowy Michał Lewandowski z UKS Copernicus/SMS Toruń. W omnium srebro wywalczył Daniel Staniszewski z KS Pogoń Mostostal Puławy, a brąz Filip Prokopyszyn LKS Trasa Zielona Góra.

W sprincie drużynowym kobiet wszystkie medale dla zawodniczek z naszych klubów — złoto KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, srebro ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz 1, brąz ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz 2. W wyścigu drużynowym złoto medal wywalczyły zawodniczki UKS Mróz Jedynka Kórnik, a brązowy TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team. W wyścigu na dochodzenie (3 km) srebrny medal zdobyła Karolina Karasiewicz z TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team. W scratchu srebrny medal zdobyła Wiktoria Pikulik z BCM Nowatex Ziemia Darłowska Darłowo, a brązowy Monika Graczewska z UKS Mróz Jedynka Kórnik. Sprint kobiet wygrała Urszula Łoś z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, srebro wywalczyła Marlena Karwacka z BCM Nowatex Ziemia Darłowska Darłowo, a brązowy Julita Jagodzińska KK Tarnovia Tarnowo Podgórne. W wyścigu eliminacyjnym triumfowała Daria Pikulik z BCM Nowatex Ziemia Darłowska Darłowo, brązowy medal wywalczyła Patrycja Lorkowska z TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team. W keirinie mistrzynią kraju została Urszula Łoś z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, srebro zdobyła Marlena Karwacka z BCM Nowatex Ziemia Darłowska Darłowo, a brąz Aleksandra Tołomanow z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne. W madisonie najlepsze okazały się zawodniczki UKS Mróz Jedynka Kórnik przed BCM Nowatex Ziemia Darłowska Darłowo. W wyścigu punktowym zwyciężyła Monika Graczewska z UKS Mróz Jedynka Kórnik, srebrny medal zdobyła Karolina Karasiewicz z TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team, a brązowy Wiktoria Pikulik z BCM Nowatex Ziemia Darłowska Darłowo. Wyścig na 500 m wygrała Urszula Łoś z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, druga była Julita Jagodzińska KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, a brązowy medal zdobyła Karolina Pizoń z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. W omnium mistrzynią Polski została Daria Pikulik z BCM Nowatex Ziemia Darłowska Darłowo, wicemistrzynią Karolina Karasiewicz z TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team, a brązowy medal zdobyła Nikol Płosaj z UKS Mróz Jedynka Kórnik.

W wyścigu punktowym juniorów młodszych triumfował Sebastian Kubacki z ALKS Stal Intermax Huge Grudziądz przed kolegą klubowym Radosławem LewandowskimRadosławem Frątczakiem z UKS Copernicus/SMS Toruń. Wyścig na 500 m wygrał Szymon Welens z ALKS Stal Intermax Huge Grudziądz, brązowy medal wywalczył Tomasz Grzesiak z ULKS Trójka Piaseczno. W scratchu najlepszy okazał się Miłosz Mielczarek z KS Społem Ulisse Central Łódź przed swoim kolegą klubowym Jakubem Lewandowskim. W wyścigu eliminacyjnym dwa medale dla zawodników z ALKS Stal Intermax Huge Grudziądz — złoto Radosław Lewandowski, brąz Przemysław Deręgowski.

W wyścigu punktowym juniorek najlepsza okazała się Wiktoria Milda z ALKS Stal Intermax Huge Grudziądz, srebrny medal wywalczyła jej koleżanka klubowa Julia Włodarczyk, a brązowy medal zdobyła Natalia Śliwińska z GKS Carusia Kartuzy. W sprincie na 500 m triumfowała Zofia Picz z UKS Mróz Jedynka Kórnik, srebro zdobyła Nikola Wielowska z LUKS JF Duet Goleniów, a brąz dla Olgi Wankiewicz z UKS Copernicus/SMS Toruń. W scrtachu mistrzynią kraju została Nikola Wielowska z LUKS JF Duet Goleniów, srebrny medal wywalczyła Tamara Szalińska, a brązowy Maja Wróblewska — obie UKS Ratusz Maszewo. W wyścigu eliminacyjnym złoty medal zdobyła Sylwia Kulczyk z LUKS JF Duet Goleniów, srebrny Olga Wankiewicz z UKS Copernicus/SMS Toruń, a brązowy Maja Wróblewska z UKS Ratusz Maszewo.

Fot. BCM Nowatex Ziemia Darłowska Facebook. Na zdjęciu medalistki elity w omnium