Team100 liczy już 250 zawodników, w tym 51 z klubów Zrzeszenia LZS

Na początku października do 250 zawodników powiększyła się liczba sportowców objętych programem team100 — wzrosła o 48 osób. Obecnie na liście znajduje się 213 sportowców uprawiających konkurencje olimpijskie oraz 37 paraolimpijczyków. Główny cel projektu to wsparcie młodych, polskich i perspektywicznych sportowców, członków kadr narodowych w dyscyplinach olimpijskich, którym oprócz szkolenia związkowego jest zapewniana dodatkowa, indywidualna ścieżka finansowania. Program został zainaugurowany 21 czerwca 2017 roku z inicjatywy ministra Witolda Bańki. Od tego czasu beneficjenci team100 zdobyli 186 medali, w tym 49 złotych, 63 srebrnych, 74 brązowych. Najwięcej przedstawicieli ma lekkoatletyka, kolarstwo, kajakarstwo, pływanie, wioślarstwo i zapasy.

W programie znajduje się obecnie 51 zawodników z klubów Zrzeszenia LZS (bez paraolimpijczyków). Do tego elitarnego grona ostatnio dołączyli: Julia Olszewska (MKS Piast Agrochem Człuchów) — kajakarstwo klasyczne, Przemysław Nowak (LKK Drzewica) — kajakarstwo slalomowe, Katarzyna Komorowska (KS Społem Łódź) — strzelectwo oraz kolarze i kolarki — Kacper WalkowiakMichał Gałka (obaj UKS Copernicus/SMS Toruń), Nikola Sibiak, Nikola Seremak i Marlena Karwacka (wszystkie BCM Nowatex Ziemia Darłowska), Julita Jagodzińska i Aleksandra Tołomanów (obie KK Tarnovia Tarnowo Podgórne), Damian Papierski i Wiktor Richter (UKS Koźminianka Koźminek), Paulina Petri (KS Społem Łódź), Bartosz Kucharski (GKK Opty Mazowsze Grodzisk Mazowiecki) i Mateusz Sztrauch (KLTC Konin).

Pozostali zawodnicy z naszych klubów uczestniczący w programie to: Paweł Śmiłowski — badminton — UKS Hubal Białystok, Daria Pikulik BCM Nowatex Ziemia Darłowska, Nikol Płosaj, Patryk Rajkowski — oboje UKS Limaro Kórnik, Nikola RóżyńskaMateusz Rudyk — oboje ALKS Stal Grudziądz, Marta Jaskulska (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), Łukasz Kowal (TKK Tarnovia Tarnowo Podgórne), Cezary Łączkowski (TKK Pacific Nestle Cycling Team), Wiktoria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska),  Filip Prokopyszyn (LKS Trasa Zielona Góra), Daniel Rochna (Copernicus Toruń), Bartosz Rudyk (Alks Stał Ocetix Grudządz), Daniel Staniszewski (KS Mostostal Puławy) — wszyscy kolarstwo, Norman Zezula MKS Piast Człuchów i Filip Weckwert LKK Hubertus Biały Bór — kajakarstwo, Maria Andrejczyk LUKS Hańcza Suwałki, Klaudia Maruszewska LKS Jantar Ustka, Kacper Oleszczuk KS Polonia Pasłęk, Klaudia Kardasz i Daria Zabawska obie KS Podlasie Białystok — wszyscy lekkoatletyka, Sylwia Zyzańska — łucznictwo — LKS Łucznik Żywiec, Paweł Wąsek — narciarstwo klasyczne — WSS Wisła, Jakub Skierka UKS Trops Kartuzy (sekcja pływacka GKS Kartuzy), Paweł Juraszek MKS 9 Dzierżoniów — pływanie, Magdalena Karolak KKS Włókniarz Konstantynów i Bartłomiej Adamus LKS Opocznianka Opoczno — podnoszenie ciężarów, Tomasz Pilch WSS Wisła — skoki narciarskie, Mateusz Bernatek AKS Piotrków Tyrbunalski, Ewelina Ciunek LKS Orzeł Namysłów, Gerard Kurniczak KS Sobieski Poznań, Katarzyna Mądrowska LKS Feniks Pesta Stargard, Patryk Ołenczyn LKS Dąb Brzeźnica, Dominika Szynkowska WLKS Siedlce, Jakub Brylewski LKS Ceramik Krotoszyn, Aleksandra Wólczyńska LUKS Suples Kraśnik — wszyscy zapasy.

Ponadto programem objęci zostali zawodnicy, którzy jeszcze do niedawna byli reprezentantami naszych klubów — Sofia Ennaoui, do niedawna LKS Lubusz Słubice (w oficjalnej informacji MSiT podaje się taką jej przynależność) — lekkoatletyka; Agnieszka Skalniak, do 2016 TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Toruń, obecnie Astana Women`s Team, Szymon Sajnok, do niedawna GKS Cartusia Kartuzy, obecnie Attaque Team Gusto, Filip Maciejuk  do niedawna Mostostal Puławy, obecnie Leopard Pro Cycling, Justyna Kaczkowska, do niedawna UKKS Imielin, obecnie MAT Atom Developer — wszyscy kolarstwo, Beata Kośla do niedawna ULKS Suples Kraśnik obecnie Olimpijczyk Radom, ostatnio barwy klubowe zmienił też objęty programem Oskar Stachnik, który z ULKS Uczniak Szprotawa przeszedł do AZS AWF Wrocław.

Fot. MSiT