32 medale zdobyli zawodnicy i zawodniczki z naszych klubów ma Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet

W dniach 19-20 października w Chełmie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym mężczyzn i w zapasach kobiet. Zawodnicy z naszych klubów w zapasach mężczyzn w stylu wolnym zdobyli 15 medali — 3 złote, 3 srebrne i 9 brązowych. Z kolei zapaśniczki z naszych klubów wywalczyły tych medali 17 — 4 złote, 4 srebrne i 9 brązowych. Klasyfikację klubową wśród kobiet wygrał MKS Cement Gryf Chełm, a wśród mężczyzn najlepszy był LKS Mazowsze Teresin.

W MMP w zapasach w stylu wolnym startowało 76 zawodników z 40 klubów reprezentujących 13 województw. W turnieju stoczono 122 walki. Najwięcej zawodników startowało w kategorii wagowej 86 kg — 20.

Mistrzami Polski młodzieżowców zostali: w kat. 57 kg Semen Terzi (LKS Mazowsze Teresin), w kat. 65 kg Patryk Ołenczyn (LKS Dąb Brzeźnica-Rudnik), w kat. 74 kg jego kolega klubowy Mateusz Kampik.

Tytuły wicemistrzowskie wywalczyli: w kat. 65 kg Viktar Shmuliai (LKS Mazowsze Teresin), w kat. 86 kg również zawodnik z Mazowsza Teresin — Kamil Rybicki i w kat. 125 kg Radosław Dutkiewicz z MULKS Platan Borkowice.

Brązowe medale zdobyli: 57 kg Szymon Makuch (LKS Orzeł Namysłów) i Marcin Walczak (KS Victoria Osielsko), w kat. 65 kg Adam Górzyński (ULKS Gryf Wojnowo) i Tomasz Stasicki (LMKS Krasnystaw), w kat. 74 kg Patryk Kaźmierowski (ULKS Tęcza Środa Wlkp.) i Damian Woźniak (ZKS Koszalin), w kat. 86 kg Michał Szymański (LKS Mazowsze Teresin), w kat. 125 kg Denis Mateyko (UKS Iron Bulls Bielawa) i Paweł Jarczyński (KS Sobieski Poznań).

W mistrzostwach polski kobiet startowało 39 zawodniczek z 20 klubów reprezentujących 10 województw. Stoczono 56 walk. Najwięcej zawodniczek — po 8 — rywalizowało w kat. 50 kg, 68 kg i 76 kg.

Mistrzyniami Polski zostały: 50 kg Dominika Szynkowska (WLKS Siedlce), 53 kg Katarzyna Kamińska (MKS Cement Gryf Chełm), 57 kg Maria Świeczak (MKS Cement Gryf Chełm), 62 kg Katarzyna Mądrowska (MKS Feniks Pesta Stargard).

Tytuły wicemistrzowskie wywalczyły: 53 kg Joanna Świeczak (GKS Armaty Stoczek Łukowski), 62 kg Kamila Słomska (MLKS Wisła Świecie), 68 kg Anna Uroda (UKS Zapasy Kołobrzeg) i 76 kg Anna Urbanowicz (MKS Cement Gryf Chełm).

Brązowe medale zdobyły: 50 kg Anna Król (MKS Cement Gryf Chełm), 53 kg Alicja Piersa (MKS Cement Gryf Chełm), 57 kg Klaudia Żakowska (ULKS Gryf Wojnowo) i Marta Mechocka (LKS Mazowsze Teresin), 62 kg Aleksandra Ciunek (LKS Orzeł Namysłów) i Karina Konarska (MKS Cement Gryf Chełm), 68 kg Beata Federowicz i Monika Misiura (obie MKS Cement Gryf Chełm), 76 kg Karolina Nogaj (KS Sobieski Poznań).

Fot. Radio Lublin