Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w kolarstwie torowym oraz Mistrzostwa Polski w konkurencjach nieolimpijskich — Pruszków 2018

W dniach 20-21 października na torze w Pruszkowie odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w kolarstwie torowym juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców oraz Mistrzostwa Polski juniorów i młodzieżowców w konkurencjach nieolimpijskich, czyli w wyścigach na dystansach, w wyścigu punktowym, eliminacyjnym i scratchu. W mistrzostwach Polski zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli łącznie 52 medale. Klasyfikację wojewódzką Mistrzostw Zrzeszenia LZS wygrało woj. kujawsko-pomorskie przed wielkopolskim i łódzkim.

W keirnie juniorów młodszych mistrzem Zrzeszenia LZS został Maciej Fąk z ALKS Stal Intermax Huge Grudziądz, wicemistrzem jego kolega klubowy Krzysztof Welens, a brązowy medal wywalczył Tomasz Grzesiak ULKS Trójka Piaseczno. Wśród juniorek młodszych w tej konkurencji triumfowała Olga Wankiewicz z UKS Copernicus/SMS Toruń, srebrny medal zdobyła Zofia Picz UKS Mróz Jedynka Kórnik, a brązowy Sylwia Kulczyk z ALKS Stal Intermax Huge Grudziądz. W scratchu złoty medal wywalczył Jakub Lewandowski z KS Społem Łódź, a srebrny jego kolega klubowy Miłosz Mielczarek, brązowy medal zdobył Przemysław Deręgowski z ALKS Stal Intermax Huge Grudziądz. Wśród juniorek młodszych zwyciężyła Olga Wankiewicz z UKS Copernicus/SMS Toruń, srebro zdobyła Sylwia Kulczyk z ALKS Stal Intermax Huge Grudziądz, a brąz Sara Prusińska z LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec.

W sprincie drużynowym juniorów młodszych triumfował zespół KS Społem Łódź przed z ALKS Stal Intermax Huge Grudziądz i GKK Opty Mazowsze Grodzisk Mazowiecki. Wśród juniorek młodszych w tej konkurencji mistrzyniami LZS zostały zawodniczki UKS Mróz Jedynka Kórnik, wicemistrzyniami kolarki z ALKS Stal Intermax Huge Grudziądz, a brązowy medal wywalczyła drużyna MLUKS Szperek Antonin. Wyścig punktowy juniorów młodszych wygrał Sebastian Kubacki z z ALKS Stal Intermax Huge Grudziądz, srebrny medal zdobył Wiktor Chodań z UKS Copernicus/SMS Toruń, a brązowy Radosław Lewandowski z z ALKS Stal Intermax Huge Grudziądz. Wśród juniorek młodszych w tej konkurencji zwyciężyła Iga Wyklińska z ALKS Stal Grudziądz, srebrny medal zdobyła Sandra Jędrzejach z MLUKS Victoria Jarocin, a brązowy Zofia Picz z UKS Mróz Jedynka Kórnik.

W keirinie juniorów mistrzem Zrzeszenia LZS został Karol Wawrzyniak z TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team, srebrny medal zdobył jego kolega klubowy Cezary Łączkowski, a brązowy Robert Rzepka z UKKS Imielin Team. W keirnie juniorek zwyciężyła Paula Petri z KS Społem Łódź, druga była Nikola Seremak z z BCM Nowatex Ziemia Darłowska, a trzecia Monika Piekorz z UKKS Imielin Team. W keirinie U23 kobiet mistrzynią Zrzeszenia LZS został Karolina Przybylak z UKS Mróz Jedynka Kórnik, wicemistrzynią Ewa Fajkowska z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, a brązowy medal wywalczyła Monika Graczewska z UKS Mróz Jedynka Kórnik.

W scratchu juniorów mistrzem Zrzeszenia LZS został Kamil Taczyński z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, który w tej konkurencji został także mistrzem Polski, srebrny medal wywalczył Robert Rzepka z UKKS Imielin Team, został też brązowym medalistą mistrzostw Polski, a w mistrzostwach LZS brązowy medal zdobył Dawid Wiśniewski z KS Społem Łódź. Mistrzynią LZS w scratchu juniorek została Oliwia Majewska z UKS Copernicus/SMS Toruń — jej też przypadł w udziale tytuł wicemistrzyni kraju w tej konkurencji, wicemistrzynią LZS została Paula Petri z KS Społem Łódź — również brązowa medalistka mistrzostw Polski, brązowy medal w mistrzostwach LZS zdobyła Paulina Pastuszek z TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team. Medalistki mistrzostw Polski w scratchu U23 zostały także medalistkami mistrzostw Zrzeszenia LZS — złoto wywalczyła Weronika Humelt UKS Mróz Jedynka Kórnik, srebro Ewa Fajkowska z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, a brąz Karolina Przybylak z UKS Mróz Jedynka Kórnik.

W sprincie drużynowym juniorów mistrzami Zrzeszenia LZS został zespół TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team, srebro zdobyła drużyna GKK Opty Mazowsze Grodzisk Maz., a brąz UKS Copernicus/SMS Toruń. Wśród juniorek najlepsza była drużyna BCM Nowatex Ziemia Darłowska, srebro wywalczył zespół KS Społem Łódź, a brąz ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. Mistrzyniami LZS w sprincie drużynowym U23 kobiet został zespół ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, drugie miejsce zajęła drużyna UKS Mróz Jedynka Kórnik, a trzecie TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team.

W wyścigu punktowym juniorów medalistami mistrzostw Polski i LZS zostali: Filip Prokopyszyn LKS Trasa Zielona Góra złoto, Karol Wawrzyniak TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team srebro i Kacper Walkowiak UKS Copernicus/SMS Toruń. Mistrzynią Polski i LZS juniorek została Dominika Bykowska z z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, brązowy medal MP i srebrny mistrzostw Zrzeszenia LZS wywalczyła Paulina Pastuszek TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team, brązową medalistka mistrzostw Zrzeszenia została Oliwia Majewska z UKS Copernicus/SMS Toruń. Z kolei w kategorii U23 w wyścigu punktowym medalistki MP zostały też medalistami mistrzostw Zrzeszenia — złoty medal zdobyła Monika Graczewska, srebrny Weronika Humelt, a brązowy Patrycja Lorkowska.

W wyścigu eliminacyjnym juniorów medalistami Mistrzostw Polski zostali — złoto Filip Prokopyszyn LKS Trasa Zielona Góra, srebro Karol Wawrzyniak TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team, brąz Adam Woźniak UKS Copernicus/SMS Toruń. W wyścigu eliminacyjnym juniorek tytuł mistrzyni Polski wywalczyła Oliwia Majewska z UKS Copernicus/SMS Toruń, wicemistrzynią została Nikola Seremak z BCM Nowatex Ziemia Darłowska, brązowy medal zdobyła Dominika Bykowska z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. Medalistkami mistrzostw Polski w wyścigu eliminacyjnym U23 zostały — Weronika Humelt złoto, Monika Graczewska srebro — obie UKS Mróz Jedynka Kórnik, Patrycja Lorkowska z TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team brąz.

W wyścigu na 500 juniorek rozgrywanym tylko w ramach Mistrzostw Polski złoty medal zdobyła Nikola Sibiak z BCM Nowatex Ziemia Darłowska, srebrny Paula Petri z KS Społem Łódź. Z kolei wśród zawodniczek U23 mistrzynią Polski została Monika Graczewska z UKS Mróz Jedynka Kórnik, srebrny medal zdobyła Anna Sagan z TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team, a brązowy Joanna Golec z UKS Mróz Jedynka Kórnik. Mistrzem Polski w wyścigu juniorów na 1000 m został Filip Prokopyszyn LKS Trasa Zielona Góra, srebro zdobył Bartosz Kucharski z GKK Opty Mazowsze Grodzisk Maz., a brązowy Szymon Potaśnik UKS Koźminianka Koźminek. W wyścigu na 3000 m juniorów swój kolejny złoty medal wywalczył Filip Prokopyszyn, srebro zdobył Kacper Walkowiak z UKS Copernicus/SMS Toruń, a brązowy Nikodem Grzenkowicz z GKS Cartusia Kartuzy. W wyścigu na 1000 U23 złoty medal MP wywalczył Michał Lewandowski z UKS Copernicus/SMS Toruń, a srebrny Kajetan Albanowski ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz.

W wyścigu na 2000 m juniorek srebrny medal mistrzostw Polski wywalczyła Oliwia Majewska z UKS Copernicus/SMS Toruń, a brązowy Dominka Bykowska ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. W wyścigu U23 na dystansie 3000 m najlepsza była Patrycja Lorkowska z TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team, srebrny medal zdobyła Monika Graczewska z UKS Mróz Jedynka Kórnik, a brązowy jej koleżanka klubowa Karolina Lipiejko.

W wyścigu na 4000 m U23 mistrzem Polski został Kajetan Albanowski z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, brązowy medal wywalczył Adrian Mrówka z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne. W wyścigu punktowym mężczyzn U23 złoty medal MP wywalczył Mariusz Gąsiorowski z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, on też został mistrzem Zrzeszenia LZS, wicemistrzem Zrzeszenia został Adrian Mrówka, a brązowy medal wywalczył Jan Miazga z LUKS Trójka Piaseczno. W wyścigu eliminacyjnym U23 srebrny medal MP zdobył Adrian Mrówka, a brązowy Michał Lewandowski UKS Copernicus/SMS Toruń. W keirnie U23 wszystkie trzy medale MP zdobyli zawodnicy z naszych klubów — złoto Michał Lewandowski, srebro Adrian Mrówka i brąz Sebastian Matusiak z Warmińsko-Mazurskiego Klubu Sportowego — oni też zostali medalistami Zrzeszenia LZS. W scratchu U23 mężczyzn mistrzem Polski został Mariusz Gąsiorowski ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, wicemistrzem Adrian Mrówka — taka kolejność była też w mistrzostwach LZS, brązowy medal w naszych mistrzostwach zdobył Jan Miazga.