Piotr Żyła wicemistrzem Polski w skokach narciarskich na igielicie

27 października w Zakopanem odbyły się Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich na igielicie. Startowało 39 zawodników. W pięknym stylu wywalczył tytuł mistrza Polski wywalczył Dawid Kubacki. Zawodnik TS Wisły Zakopane po skokach na odległość 135,5 oraz 136,5 metra pewnie zwyciężył w konkursie, wyprzedzając Piotra Żyłę z WSS Wisła w Wiśle o 6,5 punktu. Na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch KS Eve-nement Zakopane.

Po pierwszej serii prowadził Kubacki, który za skok na odległość 135,5 m otrzymał notę 154,1 pkt. Drugi był Żyła (133 m, 148,6 pkt), a trzeci Stoch (130 m, 143,2 pkt). Druga seria nie zmieniła kolejności na podium. Kubacki i Żyła uzyskali po 136,5 m, a Stoch wylądował dwa metry bliżej. Tytułu, wywalczonego dwa lata temu w Wiśle, bronił Maciej Kot (AZS Zakopane), który konkurs zakończył na siódmym miejscu.

W pierwszej dziesiątce tego konkursu znalazło się 5 zawodników z klubów Zrzeszenia LZS. Oprócz Piotra Żyły byli to: Jakuba Wolny z LKS Klimczok Bystra, który zajął 5 miejsce, Tomasz PilchAleksander Zniszczoł, obaj z WSS Wisła w Wiśle, zajęli wspólnie 8 miejsce, Przemysław Kantyka LKS Klimczok Bystra — 10.

Mniej emocji wśród kibiców wzbudzają zawody kobiet, może też dlatego, że polskie skoczkinie nie odnoszą sukcesów na arenie międzynarodowej. Mistrzostwa Polski kobiet w skokach narciarskich odbyły się 7 października w Szczyrku. Startowało 12 zawodniczek. Wicemistrzynią kraju została zawodniczka z naszego klubu Anna Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice).