Gevorg Sahakyan brązowym medalistą Mistrzostw Świata w zapasach, Katarzyna Krawczyk na 5 miejscu

Reprezentant Polski Gevorg Sahakyan (Cartusia Kartuzy) zdobył w Budapeszcie brązowy medal zapaśniczych mistrzostw świata w kategorii 67 kg (styl klasyczny). W decydującym pojedynku pokonał Chorwata Danijela Janecica 7:0. Walczył dojrzale i pewnie, a Chorwat poważnie nie zagroził mu nawet przez moment. W drodze do walki o miejsce na podium zawodnik Cartusii pokonał Niemca Erika Weissa, Meksykanina Manuela Lopeza Salcero oraz trzeciego w światowym rankingu Japończyka Tsuchikę Shimoyamadę, a w półfinale przegrał z Serbem Davorem Stefankiem, który zdobył w Rio de Janeiro w 2016 roku złoty medal olimpijski. Jego medal to największy sukces w historii sekcji zapaśniczej Cartusii Kartuzy. Dotąd chlubą był medalista mistrzostw Europy Edward Barsegjan, obecnie trener reprezentacji Polski.

Pochodzący z Armenii Sahakyan reprezentuje Polskę od czterech lat. W 2014 roku na zaproszenie klubu GKS Cartusia Kartuzy przyjechał do Polski i rozpoczął treningi pod okiem trenera Bartłomieja Pryczkowskiego.

Katarzyna Krawczyk (Cement Gryf Chełm) zajęła w Budapeszcie piąte miejsce w kategorii 53 kg. W pojedynku o brązowy medal przegrała z Chinką Qianyu Pang 1:2. Zarówno Polka, jak i Chinka uzyskały po jednym punkcie za pasywność. Decydujący o zwycięstwie punkt Pang otrzymała wypychając Krawczyk za matę.