Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w kolarstwie przełajowym — Elbląg 2018

Dopiero 16 grudnia w Elblągu podczas VI edycji Pucharu Polski rozegrano Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w kolarstwie przełajowym za rok 2018 w kategorii junior młodszy/juniorka młodsza, junior/juniorka i U-23 kobiet i mężczyzn. Startowali zawodnicy z 17 klubów reprezentujący 10 województw. Klubowym mistrzem LZS został MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy, drugie miejsce zajęli zawodnicy GKS Cartusia Kartuzy, a trzecie KLKS Azalia Brzóza Królewska. Wśród województw najlepsze było pomorskie przed śląskim i podkarpackim. Organizatorem imprezy było Krajowe Zrzeszenie LZS, Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS, Warmińsko-Mazurski Związek Kolarski, Stowarzyszenie Promocja Sportu Elbląg oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Mistrzostwa odbyły się w elbląskim Parku Bażantarnia. W sumie w zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników i zawodniczek. Trasa była wymagające, a jej stopień trudności podniosły dodatkowo ciężkie warunki atmosferyczne i terenowe. Ale to w przełajach norma, a nawet dobra forma selekcji by wyłonić rzeczywiście najlepszych.

W kategorii junior młodszy mistrzem LZS został Łukasz Skoczylas z LKS Trasa Zielona Góra, drugie miejsce zajął Bartosz Oleksiak MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy, a trzecie Michał Koszykowski z UKS Wygoda Białystok. Wśród juniorek młodszych tytuł mistrzyni LZS wywalczyła Malwina Mul KLKS Azalia Brzóza Królewska, I wicemistrzynią została Olga Wankiewicz UKS Copernicus/SMS Toruń, a II wicemistrzynią Natalia Muskus KLKS Azalia Brzóza Królewska.

Wśród juniorów najlepszy był Szymon Pomian UKS Wygoda Białystok, drugie miejsce zajął Jakub Musialik MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy, a trzecie Szymon Gryn UKK Prostki. Wśród juniorek tytuł mistrzyni LZS wywalczyła Brygida Piersiak KLKS Azalia Brzóza Królewska, I wicemistrzynią została Ewa Miłek MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy, a II wicemistrzynią Karolina Stępień LSKK Lityński Bełchatów.

W kategorii orlik (U23) mistrzem LZS został Wojciech Cieniuch GKS Cartusia Kartuzy, I wicemistrzem Dawid Jona MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy, a II wicemistrzem jego kolega klubowy Bartosz Świerblewski. Wśród orliczek najlepsza była Kinga Kalembkiewicz KLKS Azalia Brzóza Królewska, drugi miejsce zajęła Patrycja Lorkowska TKK Pacific Nestle Fitness, a trzecie Maria Krefft MLKS Baszta Bytów.