Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym — 13 medali naszych zawodników

W dniach 12-13 stycznia w Strzelcach Krajeńskich rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym we wszystkich kategoriach wiekowych — w tym amatorzy i mastersi. W sumie startowało ponad 400 zawodników i zawodniczek. Od samego początku rywalizującym zawodnikom towarzyszył deszcz, a warunki na trasie były coraz trudniejsze — trasa przypominała błotne trzęsawisko. Organizatorem mistrzostw był klub naszego Zrzeszenia — LKS POM Strzelce Krajeńskie. Świetnie w mistrzostwach Polski zaprezentowali się medaliści Mistrzostw Zrzeszenia LZS, które odbyły się w grudniu 2018 w Elblągu.

W kategorii elita tytuł wicemistrza Polski wywalczył Bartosz Mikler MLUKS Victoria Jarocin Accent, mistrzynią kraju w elicie kobiet została Barbara Borowiecka TKK Pacific Nestle Fitness. W kategorii U23 mężczyzn najlepszy okazał się Wojciech Ceniuch GKS Cartusia Kartuzy Mistrz LZS), srebrny medal wywalczył Dawid Jona MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy (wicemistrz LZS). W tej samej kategorii wiekowej wśród kobiet srebrny medal wywalczyła Kinga Kalembkiewicz KLKS Azalia Brzóza Królewska (mistrzyni LZS), a brązowy Patrycja Lorkowska TKK Pacific Nestle Fitness (wicemistrzyni LZS). Wśród juniorów brązowy medal zdobył Jakub Musialik MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy (wicemistrz LZS), a wśród juniorek mistrzynią została Brygida Piersiak MLKS Azalia Brzóza Królewska (mistrzyni LZS), a brązowy medal zdobyła Ewa Miłek MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy (wicemistrzyni LZS). Wśród juniorów młodszych mistrzem Polski został Kacper Szabunia LKS POM Strzelce Krajeńskie, a brązowy medal wywalczył Bartosz Oleksiak MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy (wicemistrz LZS), wśród juniorek młodszych mistrzynią kraju została Malwina Mul KLKS Azalia Brzóza Królewska (mistrzyni LZS), brązowy medal zdobyła Olga Wankiewicz UKS Copernicus Toruń (wicemistrzyni LZS).

Odbyły się także wyścigi młodzików i żaków. Ci pierwsi walczyli o Naramiennik i Puchar Prezesa PZKol, a ci drudzy o Puchar Dyrektora 82. Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym, a był nim Dariusz Maksymowicz. Wśród żaków trecie miejsce zajął Adam Sapieja z LKK LUKS Sławno, wśród żakiń druga była Julia Wypich z LUKS Toszecka Grupa Kolarska, a trzecia Maja Tułacz z UKS Koźminiaka Koźminek. Naramiennik i Puchar Prezesa PZkol wśród młodzików wywalczył Jan Łuków z MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy, wśród młodziczek trzecie miejsce zdobyła Joanna Muskus z MLKS Azalia Brzóza Królewska.