10 medali naszych młodzików na Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich

W dniach 26-27 stycznia w Tomaszowie Lubelskim na trasach Siwej Doliny rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Młodzików. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli łącznie 10 medali. Pierwszego dnia zawodów rozegrano bieg na dystansie 5 km stylem dowolnym. Wśród młodzików najlepszy był Łukasz Gazurek z NKS Trójwieś Beskidzka (startowało 49 młodzików), wśród dziewcząt najlepsza była Hanna Popko z UKS Hubal Białystok, brązowy medal wywalczyła Maria Jakubiec z LKS Klimczok Bystra (startowało 47 zawodniczek). Następnego dnia rozegrano biegi na 3 km stylem klasycznym. Ponownie wśród młodzików najlepszy okazał się Łukasz Gazurek z NKS Trójwieś Beskidzka (startowało 47 młodzików), brązowy medal wywalczył jego kolega klubowy Wiktor Wojtas. Swój drugi złoty medal zdobyła Hanna Popko z UKS Hubal Białystok, podobnie jak Maria Jakubiec z LKS Klimczok Bystra, który wywalczyła drugi brąz.

W biegach sztafetowych wzięły udział czteroosobowe zespoły klubowe. Dwie pierwsze zmiany to technika klasyczna, dwie ostatnie to technika dowolna, czyli popularna łyżwa. Na starcie Mistrzostw Polski Młodzików stanęło dzisiaj 6 zespołów damskich i 9 męskich. Dystans 4x 3 km.

Brązowy medal wywalczyli gospodarze czyli MULKS Tomaszów Lubelski, którzy biegli w składzie: Szymon Bełz, Bartosz Kita, Maciej Dubas i Emil Koper. W konkurencji dziewcząt z dużą przewagą wygrały zawodniczki LKS Klimczok Bystra w składzie: Weronika Jarecka, Maria Jakubiec, Emilia Dobija i Zofia Dusińska. Podopieczne Agnieszki i Beaty Szymańczak pokonały o prawie dwie minuty srebrne dzisiaj zawodniczki MKS Halicz Ustrzyki Dolne oraz sklasyfikowane na trzecim miejscu zawodniczki LKS Markam Wiśniowa Osieczany: Kamila Dróżdż, Izabela Dudzik, Weronika Janisz i Izabela Banach.

Równolegle z mistrzostwami Polski młodzików odbywały się Ogólnopolskie Zawody UKS-ów w kategorii Junior D i E. Dziewczęta i chłopcy biegali na 3 km stylem dowolnym, 2,5 km stylem klasycznym i 4×2 km Mix. W sumie zawodnicy z klubów naszego Zrzeszenia zdobyli w tych zawodach 19 medali — 6 złotych, 7 srebrnych i 6 brązowych.