11 medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów na 55. Mistrzostwach Polski Elity w Badmintonie

W dniach 31 stycznia — 3 lutego w Gnieźnie odbyły się 55. Mistrzostwa Polski Elity w Badmintonie. W zawodach startowało blisko 150 najlepszych polskich badmintonistów. Organizatorem mistrzostw był Wielkopolski Okręgowy Związek Badmintona, sponsorem głównym firma Enea. Mistrzostwa otrzymały patronat honorowy prezydenta miasta Gniezna, Tomasza Budasza. Zawodnicy z klubów naszego Zrzeszenie zdobyli na nich 11 medali — 4 złote, 3 srebrne i 4 brązowe.

Finały indywidualnych mistrzostw Polski w badmintonie rozpoczęły się od debla kobiet. Był to rewanż za ubiegłoroczny finał, w którym siostry Agnieszka i Aneta Wojtkowskie (UKS Hubal Białystok) pokonały w dwóch setach Wiktorię Dąbczyńską (Orlicz Suchedniów) i  Aleksandrę Goszczyńską (Milenium Warszawa). W trzysetowym pojedynku siostry Wojtkowskie obroniły tytuł. Brązowy medal wywalczyła Kornelia Marczak z UKS Plesbed Pszczyna, która grała wspólnie z Magdaleną Świerczyńską z UKS Baranowo. W finale singlistów spotkało się dwóch zawodników z UKS Hubal Białystok — Adrian Dziółko i Michał Rogalski. To również był rewanż za ubiegły rok — i to udany Adrian Dziółko pokonał ubiegłorocznego mistrza Michała Rogalskiego. Brązowy medal zdobył kolejny zawodnik „Hubala” Maciej Poulakowski.

Finał gry mieszanej nie był już rewanżem za zeszły rok ponieważ obrońcy tytułu — Kamila Augustyn i Michał Łogosz nie zgłosili się do miksta. Do finału dotarli rozstawieni z numerem jeden ubiegłoroczni wicemistrzowie, Paweł Śmiłowski (UKS Hubal Białystok) i Magdalena Świerczyńska (UKS Baranowo) oraz rozstawieni z dwójką Paweł Pietryja (UKS Plesbad Pszczyna) i Agnieszka Wojtkowska (UKS Hubal Białystok) — i to mieszany duet Białystok/Pszczyna cieszył się ze złotego medalu. Brązowy medal wywalczyła para z UKS Hubal Białystok Adrian Dziółko i Aneta Wojtkowska.

W finale męskiego debla z jednej strony wystąpiła para ABRM Warszawa, która była mieszanką młodości i doświadczenia — Miłosz Bochat lat 23 i Adam Cwalina 34 lata, druga para to bardzo utytułowani weterani Przemysław Wacha lat 38 (LKS Technik Głubczyce) i Michał Łogosz lat 41 (SKB Suwałki). Ci pierwsi broni tytułu z ubiegłego roku i okazali się skuteczni. Brązowe medale wywalczyli: Piotr Wasiluk z UKS Hubal Białystok, którego partnerem był Jacek Kołumbajew z AZS UM Łódź oraz Paweł Pietryja z UKS Plesbed Pszczyna w parze z Janem Rudzińskim Legia Warszawa.

W singlu kobiet mulitimedalistka wielu ubiegłych czempionatów Kamila Augustyn (SKB Suwałki) pokonała ubiegłoroczną brązową medalistkę Wiktorię Dąbczyńską (Orlicz Suchedniów).