6 medale naszych zawodników na MP w narciarstwie biegowym

W dniach 9-10 marca na Kubalonce odbyła się pierwsza część Mistrzostw Polski seniorów w narciarstwie klasycznym, o medale walczyli też młodzieżowcy. Zawodnicy startowali w sprintach indywidualnych stylem klasycznym oraz kobiety na 10 km, a mężczyźni na 15 km stylem dowolnym.

Zawodnicy z naszych klubów zdobyli 6 medali — 3 wśród seniorów i 3 wśród młodzieżowców. Druga część mistrzostw odbędzie się pod koniec marca.

Złoty medal w sprincie indywidualnym wywalczyła Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. Srebro wywalczyła Izabela Marcisz z SS Prządki Ski, a brąz Eliza Rucka z MKS Istebna — czyli wszystkie medale Mistrzostw Polski Seniorek dla… juniorek. W sprincie mężczyzn tytuł mistrza Polski zdobyła Maciej Staręga z UKS Rawa Sieldlce. Srebro i brąz dla zawodników MKS Istebna, braci Dominika i Kamila Bury.

W kategorii U-23 złoto zdobyła Agata Warło z NKS Trójwieś Beskidzka, medal srebrny dla Klaudii Kołodziej z LKS Witów Ski Mszana Górna, brąz to Katarzyna Spierenburg z UKS Regle Kościelisko. Wśród młodzieżowców medale zdobyli: złoty Dominik Bury, srebrny Łukasz Bachleda UKS Regle Kościelisko, a brązowy Arkadiusz Posiadała z UKS Rawa Siedlce.

Mistrzynią Polski w biegu stylem dowolnym na 10 km została Izabela Marcisz, miejsce drugie przypadło Magdalenie Kobielusz z SSR LZS Sokół Szczyrk, brązowy medal wywalczyła Agata Warło, która została też mistrzynią U23, srebrny medal w tej kategorii wiekowej wywalczyła Klaudia Kołodziej z LKS Witów Ski Mszana Górna.

Wśród mężczyzn (15 km) najlepszy był Dominik Bury, drugie miejsce wywalczył Mariusz Michałek (AZS AWF Katowice), a na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Chowaniak (UKS Regle Kościeliska). Dominik Bury został też mistrzem Polski U23, srebro zdobył Łukasz Bachleda, a brąz Arkadiusz Posiadała.

Fot. PZN Facebook