15 medali zdobyli zawodnicy w naszych klubów na Mistrzostwach Polski  Biegach Przełajowych

22 marca w Olszynie odbyły się 91. Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych w kategoriach U18, U20 i seniorów. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli w nich 15 medali — 3 złote, 7 srebrnych i 5 brązowych.

W biegu na 8 km seniorek zwyciężyła Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek) zdobywając swój dziesiąty krążek w seniorskich mistrzostwach Polski w crossie. Stała się w ten sposób najbardziej utytułowaną zawodniczką w tej specjalności. Dotychczas najwięcej medali — dziewięć — zdobyła startująca 40 lat temu Bronisława Ludwichowska, zawodniczka Gwardii Olsztyn. Srebrny medal wywalczyła Anna Gosk z KS Podlasie Białystok, a brązowy Paulina Kaczyńska z WMLKS Pomorze Stargard.

Na krótszym, liczącym 4 kilometry, dystansie wśród kobiet najlepsza była Beata Topka (ULKS Talex Borzytuchom). Urodzona w 1999 roku biegaczka debiutowała w Olszynie w gronie seniorek (w przełajach), wyraźnie pokonując na mecie dwie zawodniczki klubu ŁLKS Prefbet Śniadowo Łomża — Ewę Jagielską oraz Iwonę Wichę.

Złoto w biegu na ok. 10 kilometrów zdobył Tomasz Grycko (Bliza Władysławowo) — 33:08. Drugie i trzecie miejsce zajęli zawodnicy ŁLKS Prefbet Śniadowo Łomża. Wicemistrzem Polski został Emil Dobrowolski, a brąz zdobył Piotr Łobodziński, który zaledwie kilka dni temu wygrał rywalizację… w biegu po schodach na paryską Wieżę Eiffla. W krótszym biegu seniorów (4 km) srebrny medal zdobył zawodnik LKS Jantar Ustka Patryk Błaszczyk.

W kategorii U18 w biegu na dystansie 2 km brązowy medal zdobyła Małgorzata Karpiuk z KS Parkiet Hajnówka. W tej samej kategorii wiekowej wśród mężczyzn na dystansie 5 km brązowy medal wywalczył Michał Zieleń z ULKS Technik Trzcinica.

W biegu na 4 km U20 kobiet złoty medal zdobyła Klaudia Kazimierska z LKS Vectra Włocławek, a srebrny Zuzanna Latańska z MLKS Nadwiślanin Chełmno. W biegu na 3 km mężczyzn U20 srebrny medal zdobył Marcin Kowalski z GKS Żukowo, w tej samej kategorii wiekowej w biegu na 6 km srebrny medal wywalczył Tomasz Kurowski GKS Cartusia Kartuzy.