41 medali naszych zawodników na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców w Łucznictwie

W hali sportowej GOSiR w Wilkowicach w dniach 23-24 marca odbyły się XXXIV Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i XII Młodzieżowców w łucznictwie z udziałem 198 zawodników z 44 klubów z całego kraju. Rywalizowano w konkurencji łuków olimpijskich i bloczkowych. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli łącznie w łukach olimpijskich 30 medali — 9 złotych, 8 srebrnych i 13 brązowych. Klasyfikację medalową wygrał LKS Łucznik Żywiec — 9 medali (3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe), przed KS Społem Łódź 7 medali (3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe) i KS Obuwnik Prudnik 3 medale (2 złote i 1 srebrny). W łukach bloczkowych tych medali było łącznie 11 medali (3 srebrne i 8 brązowych).

Halowym mistrzem Polski juniorów został Filip Łazowski z LKS Łucznik Żywiec, który w finale pokonał 6 do 2 pkt zawodnika Drukarza Warszawa Jakuba Szymańskiego. Trzecie miejsce zajęli Krzysztof Wilk z KS Społem Łódź oraz Andrzej Neścior z KS Agros Zamość. Wśród juniorek zwyciężyła Weronika Święcka z KS Obuwnik Prudnik pokonując w finale 6 do 4 pkt Karolinę Jurasz z LKS Łucznik Żywiec.

W konkurencji drużynowej juniorów wygrał LKS Łucznik Żywiec w składzie: Filip Łazowski, Oskar Kasprowski, Adam Wojtala pokonując w finale 5 do 1 pkt. UKS Talent Wrocław (Antoni Kozłowski, Bartłomiej Bątkiewicz, Jędrzej Grabowski i Maciej Futyma). Brązowe medale zdobyły drużyny KS Społem Łódź (Kamil Bem, Krzysztof Wilk, Jakub Michałkiewicz) i KS Agros Zamość (Andrzej Neścior, Jakub Momot, Bartłomiej Ostasz i Piotr Momot). Wśród juniorek brązowe medale drużynowo wywalczyły zespoły LKS Mazowsze Teresin (Natalia Skrok, Marta Narloch, Joanna Świerzewska i Dominika Gajda) i UKS Tramp Jarosław (Agata Osuch, Joanna Gilowska, Julia Cackowska i Natalia Marcinkiewicz).

Konkurencję juniorskich mikstów wygrał UKS Tramp Jarosław I — Ryszard Topolnicki i Agata Osuch przed UKS Talent Wrocław I — Antoni Kozłowski i Marta Smolak, a brązowy medale zdobył LKS Łucznik Żywiec — Oskar Kasprowski i Karolina Jurasz.

W kategorii młodzieżowców halową mistrzynią Polski została faworytka Sylwia Zyzańska z LKS Łucznik Żywiec, pokonując w finale Karolinę Farasiewicz z KS Obuwnik Prudnik 6 do 4 pkt. Mistrzyni Polski seniorek z lutego 2019 Magdalena Śmiałkowska z KS Społem Łódź zdobyła brązowy medal, podobnie jak Małgorzata Maciągowska z LKS Mazowsze Teresin. Wśród młodzieżowców wygrał Marek Szafran z KS Społem Łódź pokonując 6 do 2 pkt Kajetana Kotlarza z UKS Talent Wrocław.

Konkurencję mikstów wygrał KS Społem Łódź — Magdalena Śmiałkowska i Michał Basiuras, który pokonał w finale mikst LKS Łucznik Żywiec 5 do 1 pkt — Kacper Bizoń, Sylwia Zyzańska. Brązowy medal zdobył UKS Talent Wrocław — Anna Futyma i Kajetan Kotlarz.

Złoty medal drużynowo zdobyli zawodnicy KS Społem Łódź — Marek Szafran, Michał Basiuras i Kamil Siczek — pokonując w finale LKS Łucznik Żywiec I: Kacper Bizoń, Szymon Kurowski, Konrad Słowik. Brązowy medal zdobyła drużyna LKS Łucznik Żywiec II — Krystian Patryas, Dominik Patryas, Tomasz Domagała.

Wśród kobiet wygrał KS Obuwnik Prudnik — Karolina Farasiewicz, Olimpia Kowszyn i Dominika Koszańska — przed KS Społem Łódź — Magdalena Śmiałkowska, Renata Drogosz i Katarzyna Kawalec, a brązowe medale zdobyli: LKS Łucznik Żywiec: Sylwia Zyzańska, Zuzanna Grzymek, Paulina Lach i MLKS Czarna Strzała Bytom: Daria Raszkowska, Klaudia Szmit i Anna Jasiewicz.

W konkurencji łuków bloczkowych zawodnicy z naszych klubów zdobyli 9 medali. Brązowy medal zdobyła wśród juniorek Magdalena Dyrlaga z ULKS Zbójnik Żywiec, wśród juniorów brąz wystrzelał Daniel Chojnacki z LKS Mazowsze Teresin. Wśród młodzieżowców brązowy medal wywalczył Michał Chojnacki LKS Mazowsze Teresin. Wśród kobiet w tej kategorii wiekowej srebrny medal zdobyła Monika Husar LKS Łucznik Żywiec, a brązowy jej koleżanka klubowa Kinga Janik. W mikstach juniorskich brązowe medale zdobyli Maria Gawłowska i Marcin Arast oraz Adrianna Hura i Wojciech Drewniak — wszyscy LKS Łucznik Żywiec.

W konkurencji juniorskich drużyn dziewcząt na podium stanęły 3 zespoły z Żywca — srebro dla LKS Łucznik Żywiec I — Maria Gawłowska, Adrianna Hura, Elżbieta Rodak, brąz dla LKS Łucznik Żywiec II — Aleksandra Szuman, Patrycja Biernat, Brygida Dudek oraz dla ULKS Zbójnik Żywiec — Magdalena Dyrlaga, Patrycja Świerczyńska i Joanna Niewdana. Srebrny medal wśród juniorów też dla LKS Łucznik Żywiec — Marcin Arast, Wojciech Drewniak i Konrad Szuman.

Fot. PZŁucz.