Patryk Ołenczyn wicemistrzem Europy do lat 23

W serbskim Nowym Sadzie w dniach 2-11 marca odbyły się Mistrzostwa Europy w Zapasach U23. O medale walczyły kobiety, zawodnicy stylu wolnego i klasycznego. Polska reprezentacja liczyła 13 zawodników (styl klasyczny 7, styl wolny 6) i 5 zawodniczek. Wywalczyli oni 3 medale — mistrzynią Europy do lat 23 została Natalia Strzałka (kat. 68 kg) z ZKS Slavia Ruda Śląska, brązowy medal w stylu wolnym zdobył Kamil Kościółek (kat. 125 kg) z ZKS Stal Rzeszów — Jest to trzeci medal Kościółka w tej kategorii wiekowej. Polak rok temu był Mistrzem Europy, a dwa lata temu również zdobył brązowy medal, wicemistrzem Europy w tym samym stylu został Patryk Ołenczyn (kat. 70 kg) z LKS Dąb Brzeźnica.

Ołenczyn przegrał w finale z Rosjaninem Razambekiem Zhamalovem przez przewagę techniczną. W rundzie kwalifikacyjnej pokonał Artema Audę z Litwy 6-0. W ćwierćfinale wygrał z Bułgarem Mihaiłem Georgievem 3-1. Walka półfinałowa z reprezentantem Słowacji Chomacicem była popisem naszego zawodnika. Pojedynek zakończył się przez tusz przy stanie 15-2.

W mistrzostwach startowali także inni zawodnicy z klubów naszego Zrzeszenia. W stylu klasycznym w kat. 63 kg Cezary Nowak z MLUKS Orlik Wierzbica, który przegrał w repasażach. W stylu wolnym Mateusz Kampik w kat 74 kg, kolega klubowy Patryka Ołenczyna, który przegrał już swoją pierwszą walkę na ME. Wśród kobiet startowały dwie nasze zawodniczki — w kat. 50 kg Katarzyna Kamińska z MKS Cement Gryf Chełm, która przegrała pojedynek o brązowy medal z Białorusinką i w kat. 55 kg Alicja Czyżowicz z LKS Orzeł Namysłów, która przegrał swój pojedynek w ćwierćfinale z Niemką 2-3.

Fot. PZZap. Facebook