Skip to main content

11 medali dla naszych zawodników na MP seniorów w narciarstwie klasycznym

W dniach 28-31 marca na Polanie Jakuszyckiej rozegrano drugą część Mistrzostw Polski seniorów w narciarstwie klasycznym. W biegach na dystansach o medale walczyli również młodzieżowcy i juniorzy. W sumie zawodnicy z naszych klubów zdobyli 11 medali — 4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe.

Pierwszego dnia zmagań walczono o medale w sprincie drużynowym techniką dowolną. Na starcie stanęło 10 sztafet damskich i 10 męskich. Mistrzami Polski w tej konkurencji po raz piąty z rzędu zostali reprezentanci klubu UKS Rawa Siedlce — Maciej Staręga i Paweł Klisz. Nie startowali zawodnicy z klubów naszego Zrzeszenia. W sprincie drużynowym kobiet złote medale zdobyły Urszula Łętocha i Weronika Kaleta z klubu LKS Markam Wiśniowa-Osieczany. Na najniższym stopniu podium stanęły siostry Kołodziej — Klaudia i Ewelina z klubu LKS Witów Ski Mszana Górna. Zawodniczki LKS Markam Wiśniowa-Osieczany, podopieczne Anny Bubuli wywalczyły także złoty medal w biegu sztafetowym i obroniły tytuł z ubiegłego roku. W drużynie tej startowały — Urszula Łętocha, Iwona Piekarz oraz siostry Weronika i Karolina Kaleta. Srebrnymi medalistkami zostały zawodniczki LKS Witów Ski Mszana Górna w składzie: Magdalena Murzyn, Klaudia Kołodziej, Julia Demkowska i Ewelina Kołodziej.

31 marca biegacze i biegaczki startowali na dystansach — kobiety na 15 km, a mężczyźni na 30 km. W biegu kobiet bezkonkurencyjna była Justyna Kowalczyk z KS AZS AWF Katowice. Natomiast wśród mężczyzn triumfował Dominik Bury, reprezentujący barwy klubu MKS Istebna. Obok naszej mistrzyni na podium stanęły dwie reprezentantki klubu LKS Markam Wiśniowa-Osieczany. Srebro wywalczyła Urszula Łętocha, a brązową medalistą została Weronika Kaleta.

Wśród biegaczek U23 złoty medal zdobyła Agata Warło z NKS Trójwieś Beskidzka, srebrny Klaudia Kołodziej z LKS Witów Ski Mszana Górna, wśród młodzieżowców brązowy medal zdobył Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka.

Dwa medale zdobyły też nasze juniorki — złoty Weronika Kaleta z LKS Markam Wiśniowa-Osieczany, srebrny Magdalena Kobielusz z SSR LZS Sokół Szczyrk.

Fot. PZN