27 medali zdobyły juniorki z naszych klubów na Mistrzostwach Polski w zapasach

W dniach 12-14 kwietnia w Międzyzdrojach odbyły się Mistrzostwa Polski juniorek w zapasach. Startowało 87 zawodniczek z 36 klubów (w tym 22 kluby Zrzeszenia LZS) reprezentujących 12 województw. Zawodniczki z naszych klubów zdobyły łącznie 27 medali — 7 złotych, 5 srebrnych i 15 brązowych. Klasyfikację klubową wygrał MKS Cement Gryf Chełm przed ULKS Olimpijczyk Chełm i KS Sobieski Poznań, a wojewódzką lubelskie przed śląskim i zachodniopomorskim.

Mistrzyniami Polski zostały: 50 kg Renata Nieściur (LUKS Suples Kraśnik), 53 kg Amanda Tomczyk (MLUKS Karlino), 55 kg Patrycja Gil (WLKS Nowe Iganie), 57 kg Sylwia Martyka (MULKS Junior Dzierżoniów), 65 kg Wiktoria Chołuj (AKS Białogard), 68 kg Ewelina Ciunek (LKS Orzeł Namysłów), 76 kg Ewelina Kaczyńska (LUKS Warmia Lidzbark Warmiński).

Tytuły wicemistrzyń wywalczyły: 50 kg Wioleta Giers (MKS Cement Gryf Chełm), 59 kg Karolina Gackowska (ULKS Gryf Wojnowo), 62 kg Magdalena Kisielińska (WLKS Nowe Iganie), 65 kg Paulina Martyka (MULKS Junior Dzierżoniów), 76 kg Klaudia Wdowicz (ULKS Olimpijczyk Chełm).

Brązowe medale zdobyły: 50 kg Monika Klepuszewska (MLUKS Karlino) i Klaudia Czyzio (LUKS Suples Kraśnik), 53 kg Klaudia Polak (LUKS Suples Kraśnik) i Aleksandra Łysomirska (MKS Cement Gryf Chełm), 55 kg Weronika Ryło (KS Agros Zamość) i Jolanta Gromek (ŁKS Orlęta Łuków), 57 kg Joanna Barabas (MKS Cement Gryf Chełm) i Magdalena Głodek (KS Bloczek Team Pelplin), 59 kg Aleksandra Anna Maziarczyk (MKS Cement Gryf Chełm), 65 kg Patrycja Dudek (MKS Cement gryf Chełm), 68 kg Karolina Kozłowska (UKS IRON Bulls Bielawa) i Patrycja Wochna (AKS Piotrków Trybunalski), 72 kg Dominika Wiśniewska (ULKS Gryf Wojnowo) i Agata Choroszucha (UAKS Podlasie Białystok), 76 kg Weronika Szukała (KS Sobieski Poznań).