8 medali zdobyli nasi zawodnicy na Mistrzostwach Polski juniorów w tenisie stołowym

W dniach 26-28 kwietnia w Mławie odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów w tenisie stołowym. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli łącznie 8 medali — 1 złoty, 2 srebrne i 5 brązowych.

Wicemistrzem kraju w singlu juniorów został Szymon Kolasa z MLKS Ostródzianka Ostróda. W finale przegrał z Samuelem Kulczyckim (Olimpia-Unia Grudziądz), wychowankiem naszego klubu GKS Gorzovia Gorzów Wlkp. Szymon Kolasa zdobył również srebrny medal w deblu mężczyzn, grając w parze z Janem Zandeckim z AZS AWFiS Gdańsk — w finale przegrali 3:2 z parą z Olimpia-Unia Grudziądz Samuelem Kulczyckim i Maciejem Kubikiem. I wreszcie wywalczył złoto w mikście — jego partnerką była Maja Miklaszewska z MRKS Gdańsk.

W grze podwójnej juniorek brązowe medale zdobyły: Dominika Gilewska z GLKS Nadarzyn w parze z Aleksandrą Grab z Gorce Nowy Targ oraz zawodniczki UKS Dojlidy Białystok Julia Jackowska i Kamila Gryko. Brązowy medal w deblu juniorów wywalczył Łukasz Sokołowski z MLKS Ostródzianka Ostróda w parze z Michałem Małachowskim z AZS AWFiS Gdańsk. W grze drużynowej brązowy medal wywalczyli juniorzy MLKS Ostródzianka Ostróda (Szymon Kolasa, Łukasz Sokołowski, Maksymilian Miastkowski), wśród juniorek brąz dla dziewcząt z UKS Dojlidy Białystok (Julia Jackowska i Kamila Gryko).

Warto jeszcze odnotować świetny start sióstr Węgrzyn — Anny i Katarzyny — wychowanek UKS MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie, które obecnie reprezentują barwy KU AZS EU Wrocław. Razem siostry Węgrzyn zdobyły na tych mistrzostwach 6 medali — 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe.