Baranowski i Sakahian srebro, Gadżijew brąz na Mistrzostwach Europy w zapasach

W dniach 8-14 kwietnia w Bukareszcie odbyły się Mistrzostwa Europy w zapasach seniorów w stylu klasycznym, wolnym i kobiet. Polska reprezentacja wywalczyła 3 medale — wszystkie zdobyli zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS. W stylu wolnym srebrny medal w kategorii 92 kg wywalczył Zbigniew Baranowski z AKS Białogard, w tym samym stylu brązowy medal w kategorii 70 kg zdobył Magomedmurad Gadżijew z AKS Piotrków Trybunalski, w stylu klasycznym srebrny medal wywalczył w kategorii 67 kg Gework Sakahian z GKS Cartusia Kartuzy.

W mistrzostwach w poszczególnych stylach startowało po 7 zawodników oraz 7 zapaśniczek. W stylu klasycznym na matach walczyło jeszcze 3 naszych zawodników — Mateusz Bernatek (AKS Piotrków Trybunalski) w kat. 72 kg zajął 7 miejsce, Edgar Babayan (KS Sobieski Poznań) w kat. 77 kg był 8, a jego kolega klubowy Tadeusz Michalik w kat. 87 kg zajął 13 miejsce. W stylu wolnym poza medalistami startowało jeszcze 4 zapaśników z klubów Zrzeszenia LZS. W kat. 65 kg Krzysztof Bieńkowski z AKS Białogard zajął 5 miejsce, Mateusz Kampik z LKS Dąb Brzeźnica w kat. 74 kg był 13, Radosław Marcinkiewicz z LKS Orzeł Namysłów w kat. 86 kg zajął 18 miejsce, Robert Baran z LKS Ceramik Krotoszyn w kat. 125 kg był 5.

Tym razem medalu nie udało się zdobyć polskim zapaśniczkom — spośród reprezentantek Polski 3 były zawodniczkami klubów naszego Zrzeszenia. Alicja Czyżowicz z LKS Orzeł Namysłów w kat. 55 kg zajęła 8 miejsce, podobnie jak Katarzyna Mądrowska z LKS Feniks Pesta Stargard w kat. 62 kg, 16 miejsce w kat. 76 kg zajęła Daria Osocka z MLKS Agros Żary.