Bez medali zawodników z klubów Zrzeszenia na ME seniorów w podnoszeniu ciężarów

W dniach 6-13 kwietnia w Batumi odbyły się Mistrzostwa Europy seniorów w podnoszeniu ciężarów kobiet i mężczyzn. Jedyny medal dla Polski wywalczyła zawodniczka UKS Zielona Góra Joanna Łochowska w kategorii 55 kg — to jej trzeci kolejny tytuł mistrzyni Europy od 2017 roku.

W Batumi startowało 7 polskich zawodniczek, wśród nich były tylko dwie atletki z klubów Zrzeszenia LZS. W kategorii 45 kg wystartowała Paulina Kudłaszyk (LKS Budowlani Nowy Tomyśl), która zajęła 7 miejsce, a w kat. +87 kg Magdalena Karolak (LKS Omega Kleszczów), która zajęła 6 miejsce.

Wśród 7 polskich ciężarowców startujących w Batumi było 3 zawodników z naszych klubów. W kat. 89 kg startowali Bartłomiej Adamus (LKS Opocznianka Opoczno), który wywalczył 5 miejsce, bijąc w dwuboju (350 kg) rekordy Polski U20, U23 i seniorów i Kacper Kłos (MGLKS Tarpan Mrocza), który wycofał się z powodów zdrowotnych przed rozpoczęciem konkurencji, w kat. 96 kg Paweł Szmeja (MKS Narew Pułtusk) zajął 11 miejsce. Adamus i Szmeja zaliczyli debiut na Mistrzostwach Europy seniorów, mamy nadzieję, że będą czynić postępy i kiedyś zdobędą medale.