18 medali zdobyli nasi zapaśnicy na OOM 2019 w stylu klasycznym

Trwa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Świętokrzyskie 2019 w Sportach Halowych. W Staszowie w dniach 29 kwietnia – 1 maja rozegrano turniej w zapasach w stylu klasycznym. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli 18 medali – 6 złotych, 3 srebrne i 9 brązowych. Zawody te były także Mistrzostwami Polski kadetów. Startowało 160 zawodników z 48 klubów (w tym 27 klubów Zrzeszenia) reprezentujących 13 województw. W klasyfikacji klubowej AKS Piotrków Trybunalski zajął 3 miejsce, klasyfikację wojewódzką wygrało łódzkie przed mazowieckim i dolnośląskim.

Złote medale OOM zdobyli: 45 kg Mateusz Ropiak (ZLKS Zagłębie Wałbrzych), 48 kg Gor Hovsepyan (GKS Cartusia Kartuzy), 55 kg Olivier Skrzypczak (Stowarzyszenie Akademia Zapasów Nowy Tomyśl), 60 kg Arslanbek Salimov (UAKS Podlasie Białystok), 65 kg Jan Chojnacki (KS Sobieski Poznań), 80 kg Alan Matela (MKS Cement Gryf Chełm).

Srebrne medale OOM wywalczyli: 48 kg Piotr Drab (MLUKS Orlik Wierzbica), 51 kg Brajan Szreder (MOSiR Grajewo), 60 kg Grzegorz Hildebrnad (MGLKS Orlęta Trzciel).

Brązowe medale OOM zdobyli: 48 kg Kacper Kraśkiewicz (ZKS Miastko), 51 kg Nikodem Zawadzki (MLKS Sokół Lubawa), 55 kg Patryk Matuszewski (ULKS Karkonosze Stara Kamienica) i Filip Loch (ZKS Radomsko), 60 kg Mateusz Kaczor (ZLKS Zagłębie Wałbrzych) i Maribek Salimov (UAKS Podlasie Białystok), 71 kg Kajetan Olejnik (AKS Piotrków Trybunalski), 80 kg Adrian Politański (ZKS Radomsko), 110 kg Damian Łukasik (JLKS Olimp Janów Podlaski).