29 medali wywalczyli nasi zawodnicy na OOM Świętokrzyskie 2019 w zapasach w stylu wolnym

Zapaśnicy stylu wolnego spotkali się w dniach 3-5 maja, by w Kielcach walczyć o medale OOM i Mistrzostw Polski kadetów. Startowało 157 zawodników z 55 klubów (w tym 39 klubów naszego Zrzeszenia) reprezentujących 15 województw. Zapaśnicy z klubów Zrzeszenia LZS wywalczyli łącznie 29 medali — 7 złotych, 7 srebrnych i 15 brązowych. W klasyfikacji klubowej drugie miejsce zajął KS Bloczek Team Pelplin, a trzecie LKS Mazowsze Teresin. Klasyfikację wojewódzką wygrało dolnośląskie przed zachodniopomorskim i wielkopolskim.

Złote medale OOM wywalczyli: Oskar Kulczycki (KS Lotnik Wrocław), 48 kg Sebastian Indycki (AKS Białogard), 60 kg Piotr Sobolewski (ULKS Bizon Milicz), 65 kg Krystian Krupiński (LKS Orzeł Namysłów), 71 kg Bartłomiej Rybczyński (KS Lotnik Wrocław), 92 kg Filip Wiśniewski (LKS Mazowsze Teresin), 110 kg Hubert Wiśniewski (LKS Mazowsze Teresin).

Srebrne medale OOM zdobyli: 45 kg Kacper Nowakowski (LKS Ceramik Krotoszyn), 48 kg Rafał Szewc (KS Lotnik Wrocław), 55 kg Bartosz Ochroński (Husaria FT Kozielice), 60 kg Dominik Wróbel (AKS Białogard), 65 kg Szymon Wróbel (KS Bloczek Team Pelplin), 80 kg Jakub Banaszak (KS Bloczek Team Pelplin), 92 kg Kacper Bieleń (LKS Orzeł Namysłów).

Brązowe medale OOM zdobyli: 45 kg Fabian Niedźwiedzki (LKS Mazowsze Teresin), 48 kg Paweł Cylka (KS Bloczek Team Pelplin) i Kacper Chaba (ULKS Bizon Milicz), 51 kg Szymon Bońda (LKS Mazowsze Teresin), 55 kg Michał Szuster i Mateusz Łuszczyński (obaj ZKS Koszalin), 60 kg Adrian Gorczyca (WLKS Nowe Iganie), 65 kg Dominik Mytkowski (ZKS Koszalin) i Oskar Slizewski (KS Bloczek Team Pelplin), 71 kg Patryk Kostrzewski (WLKS Nowe Iganie) i Artur Gibasiewicz (LKS Ceramik Krotoszyn), 80 kg Dominik Korbus (ZKS Koszalin), 92 kg Maciej Jurecki (AKS Białogard) i Kacper Sledź (UKS Technik Świdwin), 110 kg Michał Baran (LUKS Iskra Drogosze).