4 medale na OOM dla naszych tenisistów stołowych

W dniach 2-5 maja w Bilczy odbył się turniej tenisa stołowego na OOM Świętokrzyskie 2019, który był też Indywidualnymi i Drużynowymi Mistrzostwami Polski kadetów w tenisie stołowym. Tenisiści z naszych klubów zdobyli łącznie cztery medale — 1 srebrny i 3 brązowe. W turnieju indywidualnym startowało po 64 zawodników w grze pojedynczej kadetek i kadetów. W turnieju indywidualnym zaś po 16 drużyn. Łącznie ok. 150 tenisistów stołowych.

Srebrny medal w grze pojedynczej kadetów wywalczył Dawid Kosmala z UKS Płomień Limanowa, który w finale przegrał 4:0 z mistrzem Polski Miłoszem Redzimskim z KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

Brązowy medal w grze pojedynczej wywalczyła Paula Krysińska z UKS MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie, która w walce o finał przegrała 4:3 z późniejszą mistrzynią Polski Wiktorią Wróbel z MRKS Gdańsk.

W grze drużynowej kadetek brązowy medal wywalczyły zawodniczki LUKS Chełmno w składzie: Agnieszka Piłat, Marta Drąg i Roksana Kocoń. Wśród kadetów brązowy medal zdobyli zawodnicy z UKS Płomień Limanowa — Dawid Kosmala i Karol Sułkowski.