W składzie kadr narodowych PZN na sezon 2019/2020 znalazło się 27 sportowców z naszych klubów

2 maja Polski Związek narciarski ogłosił skład kadr narodowych na sezon 2019/2010 w skokach narciarskich i w biegach oraz kombinacji narciarskiej, narciarstwie alpejskim i snowbordzie. W składach tych kadr (kadry A i B oraz młodzieżowe) znalazło się 27 sportowców z klubów Zrzeszenia LZS. Ponadto w skokach narciarskich kobiet i mężczyzn powołano grupy zawodników, które szkolone będą w oparciu o Okręgowe Związki Narciarskie przy Szkołach Mistrzostwa Sportowego. W grupach tych szkolonych będzie 11 sportowców, w tym sześcioro z nich to zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS.

Powiększona została grupa narciarek trenujących pod wodzą Aleksandra Wierietielnego i Justyny Kowalczyk. Znalazło się w niej 10 zawodniczek, w tym 7 z klubów naszego Zrzeszenia. Są to: Monika Skinder — MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, Weronika Kaleta i Karolina Kaleta — obie LKS Markam Wiśniowa Osieczany, Agata Warło — NKS Trójwieś Beskidzka, Magdalena Kobielusz — SSR LZS Sokół Szczyrk, Ewelina Kołodziej — LKS Witów Ski Mszana Górna i Hanna Popko — UKS Hubal Białystok. Ponadto Izabela Marcisz — SS Prządki Ski, Eliza Rucka i Karolina Kukuczka — obie MKS Istebna.

W kadrze narciarskiej, która nie ma jeszcze trenera głównego, znalazło się na razie 6 zawodników, w tym Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka.

Do kadry młodzieżowej, gdzie trenerem jest Janusz Krężelok, powołano 9 zawodników i 3 zawodniczki, w tym 3 biegaczy i 2 biegaczki z klubów Zrzeszenia LZS. Są to: Bartosz Cielniak — MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, Artur Bożek — LKS Klimczok Bystra, Łukasz Gazurek — NKS Trójwieś Beskidzka oraz Anna Berezecka — MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski i Julia Demkowska — LKS Witów Ski Mszana Górna.

W kadrze narodowej A w skokach narciarskich znalazło się 6 zawodników, w tym 2 z naszych klubów. Są to: Piotr Żyła — Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe oraz Jakub Wolny — LKS Klimczok Bystra. Pozostali to dobrze wszystkim znani zawodnicy: Kamil Stoch i Stefan Hula z KS Eve-nement Zakopane, Maciej Kot — AZS Zakopane i Dawid Kubacki — TS Wisła Zakopane. Wiadomo już, że trenerem kadry A jest Michał Doležal.

W kadrze B, którą poprowadzi Maciej Maciusiak znajduje się 7 zawodników, w tym 5 skoczków z klubu Zrzeszenia LZS. Są to: Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Bartosz Czyż i Kacper Juroszek — wszyscy Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe.

W kadrze młodzieżowej liczącej 5 zawodników, dwóch z nich to skoczkowie z klubów Zrzeszenia — Karol Niemczyk — LKS Klimczok Bystra i Szymon Jojko — Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe. Ponadto postanowiono, że 6 zawodników będzie szkolonych w oparciu o Okręgowe Związki Narciarskie przy Szkołach Mistrzostwa Sportowego. W tej grupie jest 4 zawodników z naszych klubów: Jan Habdas — LKS Klimczok Bystra, Arkadiusz Jojko — Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe, Jarosław Krzak — PKS Olimpijczyk Gilowice i Krystian Zygmuntowicz — LKS Poroniec Poronin. Trenerem głównym obu tych grup będzie Wojciech Topór.

W skokach narciarskich kobiet powołano kadrę młodzieżową (nie ma kadry seniorskiej) oraz grupę liczącą 5 zawodniczek, która szkolona będzie w oparciu o Okręgowe Związki Narciarskie przy Szkołach Mistrzostwa Sportowego.

W kadrze młodzieżowej znalazło się 5 zawodniczek, w 3 z klubów Zrzeszenia LZS: Kinga Rajda — SSR LZS Sokół Szczyrk, Anna Twardosz — PKS Olimpijczyk Gilowice i Nicole Konderla — Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe. W drugiej grupie są natomiast 2 zawodniczki — Wiktora Przybyła — SSR LZS Sokół Szczyrk i Paulina Cieślar — Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe. Trenerem głównym obu tych grup będzie Łukasz Kruczek.

W kadrze A kombinatorów norweskich, która liczy 4 zawodników, znalazło się 2 naszych zawodników. Są to: Paweł Twardosz — PKS Olimpijczyk Gilowice i Piotr Kudzia — LKS Klimczok Bystra. Trenerem tej grupy jest Tomasz Pochwała.

W kadrach narodowych w narciarstwie alpejskim i snowboardzie nie ma zawodników z klubów Zrzeszenia LZS.

Fot. PZN