Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Torowym mistrzostwami naszych klubów — na 72 medale zdobyliśmy 70!

W dniach 17-19 maja w Pruszkowie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym. I śmiało można powiedzieć, że były to mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS. W mistrzostwach startowali juniorzy i młodzieżowcy — kobiety i mężczyźni. Na 72 medale możliwe do zdobycia zawodniczki i zawodnicy z naszych klubów zdobyli ich 70 — dwa medale z całego tortu uszczyknęli nam zawodnicy KKT Kalisz!

W kategorii U23 kobiet medale wywalczyły: omnium: złoto — Wiktoria Pikulik (KK Ziemia Darłowska), srebro — Marta Jaskulska, brąz — Daria Pikulik — wszystkie KK Ziemia Darłowska Darłowo; keirin: złoto — Marlena Karwacka, srebro — Nikola Sibiak — obie KK Ziemia Darłowska Darłowo, brąz — Alaksandra Tołomanow KK Tarnovia Tarnowo Podgórne; madison: złoto — Daria i Wiktoria Pikulik — KK Ziemia Darłowska Darłowo, srebro — Justyna Kaczkowska, Weronika Humelt MAT ATOM Deweloper Wrocław, brąz — Patrycja Lorkowska, Paulina Pastuszek TKK Pacific Nestle Fitness; sprint: złoto — Marlena Karwacka, srebro — Nikola Sibiak — obie KK Ziemia Darłowska, brąz — Aleksandra Tołomanow KK Tarnovia Tarnowo Podgórne; wyścig drużynowy: złoto — KK Ziemia Darłowska, srebro — MAT ATOM Deweloper Wrocław, brąz — TKK Pacific Nestle Fitness; sprint drużynowy: złoto — Karwacka i Sibiak KK Ziemia Darłowska, srebro — Jagodzińska i Tołomanow KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, brąz — Petri i Królikowska KS Społem Łódź.

W kategorii U23 mężczyzn medale zdobyli: omnium: złoto — Daniel Staniszewski KS Pogoń Puławy, srebro — Damian Sławek GKS Cartusia Kartuzy, brąz — Bartosz Rudyk ALKS Stal Grudziądz; keirin: złoto — Daniel Rochna, srebro — Michał Lewandowski, brąz — Wojciech Urbański — wszyscy UKS Copernicus CCC; madison: złoto — Bartosz Rudyk, Dawid Migas ALKS Stal Grudziądz, srebro — Daniel Staniszewski, Dawid Czubak KS Pogoń Puławy, brąz — Filip Prokopyszyn, Adrian Mrówka KK Tarnovia Tarnowo Podgórne; sprint: złoto — Daniel Rochna UKS Copernicus CCC, srebro — Cezary Łączkowski TKK Pacific Nestle Fitness, brąz — Łukasz Kowal KK Tarnovia Tarnowo Podgórne; wyścig drużynowy: złoto — GKS Cartusia Kartuzy, srebro — ALKS Stal Grudziądz, brąz — KS Pogoń Puławy; sprint drużynowy: złoto — UKS Copernicus CCC (Rochna, Lewandowski, Urbański), srebro — KK Tarnovia Tarnowo Podgórne (Kowal, Prokopyszyn, Mrówka, Bystrzycki), brąz — TKK Pacific Nestle Fitness (Łączkowski, Kucharski, Fąk).

W kategorii juniorka medale zdobyły: omnium: złoto — Nikola Wielowska KK Ziemia Darłowska, brąz — Zuzanna Olejniczak KKS Gostyń; keirin: złoto — Nikola Seremak, srebro — Nikola Wielowska — obie KK Ziemia Darłowska, brąz — Zofia Picz UKS TFP Mróz Jedynka Kórnik; madison: złoto — Nikola Wielowska i Maja Masiowska KK Ziemia Darłowska, srebro — Natalia Krześlak i Zuzanna Sierhej TKK Pacific Nestle Fitness, brąz — Sylwia Kulczyk i Daria Szebeko ALKS Stal Grudziądz; sprint: złoto — Nikola Seremak, srebro — Nikola Wielowska — obie KK Ziemia Darłowska, brąz — Natalia Nieruchalska Szperek Burghardt Antonin; wyścig drużynowy: złoto — KK Ziemia Darłowska, srebro — TKK Pacific Nestle Fitness, brąz — LKS Atom Dzierżoniów; sprint drużynowy: złoto — KK Ziemia Darłowska (Seremak, Wielowska), srebro — ALKS Stal Grudziądz (Kulczyk, Szebeko), brąz — TKK Pacific Nestle Fitness (Ostojska, Gala).

W kategorii junior medale wywalczyli: omnium: srebro — Dawid Wiśniewski KS Społem Łódź, brąz — Dawid Pluta KLTC Konin; keirin: złoto — Mateusz Sztrauch KLTC Konin, srebro — Robert Rzepka UKKS Imielin Team, brąz — Bartłomiej Frątczak UKS Copernicus CCC; madison: złoto — Radosław Lewandowski i Kamil Taczyński ALKS Stal Grudziądz, srebro — Michał Gałka i Adrian Marzec UKS Copernicus CCC, brąz — Maksymilian Grzenkowicz i Aleksander Suszko GKS Cartusia Kartuzy; sprint: złoto — Mateusz Sztrauch KLTC Konin, srebro — Bartłomiej Frątczak UKS Copernicus CCC, brąz —

Szymon Welens ALKS Stal Grudziądz; wyścig drużynowy: złoto — UKS Copernicus CCC, srebro — KLTC Konin, brąz — KKS Gostyń; sprint drużynowy: złoto — UKS Copernicus CCC (B. Frątczak, R. Frątczak, Woźniak), srebro — UKS Copernicus CCC (Rutkowski, Gałka, Marzec), brąz — KS Społem Łódź (Wiśniewski, Mielczarek, Janeczek).

Fot. Facebook KK Ziemia Darłowska