13 medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów w PZLA Mistrzostwach Polski w Wielobojach i Sztafetach

W dniach 8-9 czerwca w Krakowie na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego odbyły się PZLA Mistrzostwach Polski w Wielobojach i Sztafetach. Rywalizacja w wielobojach odbyła się w kategoriach wiekowych U16, U20 i seniorki/seniorzy. W licznych biegach sztafetowych o medale walczyły zespoły klubowe oraz drużyny wojewódzkie w tych samych kategoriach wiekowych. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli 13 medali — 5 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe.

Niewątpliwie ozdobą mistrzostw była walka w wielobojach seniorów — kobiet i mężczyzn. Wśród kobiet siedmiobój wygrała Adrianna Sułek z Zawiszy Bydgoszcz, która ustanowiła wynikiem 6171 pkt rekord życiowy — ten wynik daje jej szóste miejsce w polskich tabelach historycznych. W 10-boju seniorów triumfował zawodnik Warszawianki Paweł Wiesiołek, który wynikiem 8204 punkty ustanowił nowy rekord życiowy, lepszy od wskaźnika na mistrzostwa świata. Wieloboista ten przesunął się także na czwarte miejsce w polskich tabelach historycznych.

W pięcioboju U16 wszystkie medale zdobyły zawodniczki z naszych klubów. Złoty medal wywalczyła Paulina Kubis z WLKS Wrocław, która ustanowiła nowy rekord Polski w tej kategorii wiekowej, srebrny medal zdobyła Weronika Kadłubowicz z UKS Orkan Środa Wlkp., a brązowy Maja Olszak z LKS Górnik Wałbrzych — obie pobiły rekordy życiowe. W siedmioboju kobiet U20 brązowy medal zdobyła Edyta Bielska z MLUKS Mokasyn Płoty.

Złoty medal w pięciobój U16 zdobył Marcin Jung MLKS Agros Żary, który ustanowił nowy rekord życiowy. Złoty medal w dziesięcioboju U20 wywalczył Kacper Jastrzębski LKS Orkan Ostrzeszów również z nowym rekordem życiowym, brązowy medal w tej kategorii wiekowej zdobył Eryk Świergocki z LKLA Krokus Astromal Leszno.

A teraz medale w sztafetach. Złoty medal wywalczyła sztafeta 4×100 m U16 AML Słupsk (Kacper Kozaczuk, Kacper Kasprzyk, Oliwier Kołodziejski, Marek Zakrzewski), również złoty medal zdobyła sztafeta mix U20 4×800 m MLUKS Rawa — Rawa Mazowiecka (Maciej Budziński, Magdalena Ciołak, Natalia Kowalska, Szymon Staroń), srebrny medal w tej samej konkurencji dla KS Podlasie Białystok (Damian Wnorowski, Diana Karpiuk, Aleksandra Świć, Łukasz Modzelewski). Srebrny medal wywalczyła sztafeta mix 4×400 m U20 — WLKS Wrocław (Klaudia Bartkowiak, Andrzej Kogut, Agata Golanowska i Maciej Pawełczyk), kolejny srebrny medal dla sztafety mix U16 4×600 m — KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (Marcin Woldan, Alina Ługiewicz, Kamila Stempkowska i Dawid Szpanelewski i brązowy medal dla UKS Czapla Białe Błota (Damian Karow, Norbert Błaszczyk, Wiktoria Konera, Anna Anhalt).

W sztafetach szwedzkich o medale walczyły zespoły wojewódzkie.

Fot. PZLA Facebook