Na Pomorzu rozegrano finały wojewódzkich turniejów „Piłkarska Kadra Czeka” i „Mała Piłkarska Kadra Czeka”

KS 03 Beniaminek Starogard Gdański po raz drugi z rzędu wgrywał finał wojewódzki, najstarszego turnieju piłkarskiego w Polsce „Piłkarska Kadra Czeka LZS — chłopców”. Drużyna z Kociewia była bezkonkurencyjna na odbywającym się na Stadionie im. Kazimierza Deyny, turnieju. Na drugim miejscy rywalizację ukończyli zawodnicy Pogoń Prabuty, a na najniższym stopniu podium stanął GOSRiT Luzino. Kolejne miejsca zajęli U2 Bytów i SP Paczewo.

Najlepszym strzelcem turnieju został Błażej Feister, najlepszym bramkarzem Błażej Delewski (obaj Beniaminek). Najlepszym zawodnikiem wybrany został Nendza Konrad.

Po zakończeniu imprezy odbyła się uroczystość wręczenia nagród w której uczestniczył Maciej Kowalczuk, dyrektor Departamentu Sportu UMWP, Piotr Klecha — prezes Pomorskiego Zrzeszenia LZS oraz Franciszek Kaszubowski — prezes Powiatowego Zrzeszenia LZS w Starogardzie Gdański.

Warto dodać, ze ambasadorami turnieju są byli piłkarze wywodzący się z klubów LZS: Karol Piątek, Paweł Buzała, Rafał Kaczmarczyk oraz Jacek Manuszewski.

Zwycięzca finału wojewódzkiego będzie reprezentował Województwo Pomorskie na finale, który odbędzie się w Zamościu (14-16.07.2019).

9 czerwca w Sierakowicach o wyjazd na ogólnopolski finał turnieju „Mała Piłkarska Kadra Czeka LZS — dziewczęta” (5-7.07 Reńska Wieś) walczyły 3 drużyny. Wygrała drużyna Olimpico Malbork/Sierakowice, która w nagrodę otrzymała Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego, drugie miejsce zajął zespół MRAU Kamienica Królewska — nagroda Puchar Starosty Powiatu Kartuskiego, a trzecie GKS Puzdrowo.

5 czerwca roku na obiektach GOSRiT w Luzinie odbył się Finał Wojewódzki Turnieju „Mała Piłkarska Kadra Czeka LZS — chłopców”. Najlepszą drużyną finału okazał się zespół U2 Bytów, który po wielu latach przerwy będzie miał okazję rywalizować na arenie ogólnopolskiej. Wicemistrzem Pomorza został Beniaminek Starogard Gdański, a na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy GOSRiT II Luzino. Drużyna prowadzona przez trenera Piotra Jasielskiego dość pechowo straciła szanse na wygranie turnieju, jako jedyna nie przegrała z U2 Bytów, tracąc gola na 2:2 w ostatnich fragmentach meczu. Pozostałe miejsca zajęli GOSRiT I Luzino oraz UKS GAP Bruskowo Wielkie.

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Kubę Dmowskiego (UKS GAP Bruskowo Wielkie) a najlepszym zawodnikiem Oliwera Pawłowskiego (U2 Bytów).

Zwycięzca finału wojewódzkiego reprezentować będzie Pomorze na finale krajowym, który odbędzie się w dniach 9-12.07.2019 w Zamościu.