W reprezentacji Polski na II Igrzyska Europejskie Mińsk 2019 znalazło się 35 sportowców z naszych klubów

14 czerwca Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego zatwierdził skład reprezentacji Polski na II Igrzyska Europejskie Mińsk 2019, które w dniach 21-30 czerwca b.r. odbędą się w stolicy Białorusi. Nasza reprezentacja liczyć będzie 151 sportowców (71 zawodniczek i 80 zawodników), którzy wystartują w 14 dyscyplinach — badminton, boks, gimnastyka sportowa, judo, kajakarstwo, karate kolarstwo (szosowe i torowe), koszykówka 3×3, lekkoatletyka, łucznictwo, sambo, strzelectwo sportowe, tenis stołowy i zapasy.

Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS wystartują w 8 dyscyplinach — łącznie 35 sportowców. W badmintonie w grze pojedynczej wystąpi Michał Rogalski z UKS Hubal Białystok, a w mikście jego kolega klubowy Paweł Śmiłowski. W boksie w kategorii wagowej 91 kg wystartuje Tomasz Niedźwiecki z BKS Orkan Gorzów Wielkopolski. Rafał Rosolski z UKS Dojlidy Białystok to nasz „rodzynek” w ekipie kajakarzy. W kolarstwie szosowym i torowym wystartuje w sumie 26 zawodników i zawodniczek, w tym 19 z klubów naszego Zrzeszenia, a są to: Monika Brzeźna i Katarzyna Wilkos z MAT Atom Deweloper — szosa, na torze: Mateusz Rudyk, Rafał Sarnecki, Krzysztof Maksel, Urszula Łoś — wszyscy ALKS Stal Grudziądz, Patryk Rajkowski, Nikol Płosaj, Karolina Lipiejko — wszyscy UKS Mróz Jedynka Kórnik, Marlena Karwacka, Nikola Sibiak — obie KK Ziemia Darłowska Darłowo, Julita Jagodzińska, Aleksandra Tołomanow, Filip Prokopyszyn — wszyscy KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, Daniel Staniszewski z KS Pogoń Puławy, Damian Sławek z GKS Cartusia Kartuzy, Karolina Karasiewicz z TKK Pacific Nestle Fitness Cyling Team, Justyna Kaczkowska i Oliwia Majewska z MAT Atom Deweloper. W lekkoatletyce w biegu pościgowym, na 200 m i w skoku w dal wystąpi Magdalena Żebrowska z KS Podlasie Białystok. W łucznictwie klasycznym Sylwia Zyzańska z LKS Łucznik Żywiec. W strzelectwie sportowym Katarzyna Komorowska i Agnieszka Nagay z KS Społem Łódź. W zapasach 8 sportowców: w stylu klasycznym — Mateusz Bernatek z AKS Piotrków Tryb. w kat. 67 kg i Edgar Babayan z KS Sobieski Poznań w kat. 77 kg, w stylu wolnym — Krzysztof Bieńkowski w kat. 65 kg i Zbigniew Baranowski w kat. 86 kg — obaj AKS Białogard oraz Magomedmurad Gadżijew z AKS Piotrków Tryb. w kat. 74 kg, Robert Baran z LKS Ceramik Krotoszyn w kat. 130 kg, zapasy kobiet — Katarzyna Mądrowska z LKS Feniks Pesta Stargard w kat. 62 kg i Daria Osocka z MLKS Agros Żary — 76 kg.

Zmagania naszych zawodników będzie można oglądać w Polsacie Sport.