Wiktoria Chołuj — złoto, Patrycja Gil i Ewelina Ciunek — brąz na ME w zapasach juniorów

W dniach 31 maja — 10 czerwca w Hiszpanii odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w Zapasach w stylu klasycznym, wolnym i kobiet. Polska reprezentacja zdobyła na nich 4 medale — 1 złoty i 3 brązowe — wszystkie zdobyły juniorki. Trzy medalistki to zawodniczki z naszych klubów. W kat. 65 kg złoty medal wywalczyła Wiktoria Chołuj z AKS Białogard, brązowe medale zdobyły — w kat. 55 kg Patrycja Gil z WLKS Nowe Iganie Siedlce, w kat. 68 kg Ewelina Ciunek z LKS Orzeł Namysłów. Brązowy medal wywalczyła też zawodniczka ZKS Slavia Ruda Śląska Kamila Kulwicka.

W zapasach kobiet nasza reprezentacja liczyła 10 zawodniczek — oprócz medalistek znalazły się w niej także: Monika Klepuszewska (50 kg) — przegrała walkę w 1/8 i Amanda Tomczyk (53 kg), przegrała w kwalifikacjach — obie MLUKS Karlino, Magdalena Głodek (57 kg) z KS Bloczek Team Pelplin (5 miejsce) i Ewelina Kaczyńska (76 kg) z LUKS Warmia Lidzbark Warmiński (przegrała walkę w kwalifikacjach).

W stylu wolnym juniorów startowało 5 polskich zawodników, w tym 3 z naszych klubów: Karol Czegus (65 kg) z MKS Czarni Połaniec (przegrał walkę w repasażach), Szymon Wojtkowski (70 kg) z LKS Ceramik Krotoszyn (przegrał walkę w 1/8) i Cezary Sadowski (79 kg) z MLUKS Karlino (przegrał walkę w 1/8).

W stylu klasycznym Polskę reprezentowało 10 zawodników, w tym 3 z naszych klubów: Bartosz Skóra (67 kg) z AKS Piotrków Trybunalski — odpadł w 1/8 finału, Szymon Szymonowicz (82 kg) z MKS Cement Gryf Chełm — przegrał w repasażach i Gerard Kurniczak (97 kg) z KS Sobieski Poznań (5 miejsce).