Natalia Walczak i Zofia Polowczyk wywalczyły brązowe medale na ME kadetek w zapasach

W dniach 17-23 czerwca w Faenzie (Włochy) odbyły się Mistrzostwa Europy w Zapasach Kadetów. Polscy zapaśnicy wrócili z nich z 2 medalami — zdobyły je kadetki. Natalia Walczak z MLUKS Karlino w kat. 49 kg i Zofia Polowczyk z ULKS Tęcza Środa Wielkopolska w kat. 65 kg wywalczyły brązowe medale.

W mistrzostwach w stylu wolnym startowało 10 polskich zawodników, w tym 7 z klubów Zrzeszenia LZS. Najlepiej spisali się Krystian Krupiński z LKS Orzeł Namysłów, który w kat. 65 kg przegrał walkę o brązowy medal, jego los podzielił Hubert Wiśniewski z LKS Mazowsze Teresin startujący w kat. 110 kg. W 1/8 finału swoje walki przegrali: w kat. 80 kg Damian Korbus ZKS Koszalin Rosnowo i w kat. 92 kg Filip Wiśniewski z LKS Mazowsze Teresin. W kwalifikacjach odpadli: w kat. 45 kg Fabian Niedźwiedzki z LKS Mazowsze Teresin, w kat. 48 kg Oskar Kulczycki z KS Lotnik Wrocław oraz w kat. 60 kg Piotr Sobolewski z ULKS Bizon Milicz.

W stylu klasycznym również startowało 10 zapaśników, w tym 7 z klubów Zrzeszenia. Najlepiej z nich spisał się Alan Matela z MKS Cement-Gryf Chełm, który w kat 80 kg przegrał walkę w repasażach. W 1/8 finału odpadli: w kat. 45 kg Ropiak Mateusz z ZLKS Zagłębie Wałbrzych, w kat. 60 kg Grzegorz Hildebrand z MGLKS Orlęta Trzciel, w kat. 65 kg Jan Chojnacki z KS Sobieski Poznań iw kat. 71 kg Kajetan Olejnik z AKS Piotrków Trybunalski. Przez kwalifikacje nie przebrnęli w kat. 48 kg Kacper Karaśkiewicz z ZKS Miastko i w kat. 55 kg Oliwier Skrzypczak Akademia Zapasów Nowy Tomyśl.

W zapasach kobiet startowało 10 zawodniczek, w tym 7 z klubów Zrzeszenia. Poza medalistkami pozostałe nasze kadetki tak sobie poradziły: w kat. 53 kg Patrycja Strzelczyk z KS Bloczek Team Pelplin przegrała walkę o brązowy medal, W ćwierćfinale odpadły: w kat. 57 kg Julia Nowicka z AKS Białogard i w kat. 40 kg Martyna Gabryl z MLKS Agros Żary; w 1/8 finału swoją walkę przegrała w kat. 61 kg Weronika Kapinos z MKS Czarni Połaniec, a w kwalifikacjach odpadła w kat. 46 kg Marta Gruszkiewicz z UKS Sorga Zamość.